Polona Hercog je v odločilnem nizu rešila šest zaključnih žog, nato pa klonila v podaljšani igri. Foto: Reuters

Na začetku je kazalo na gladek uspeh zmagovalke Roland Garrosa in Wimbledona, ki je prvi niz dobila po zgolj 35 minutah. Sledil je popoln preobrat. 29-letna Mariborčanka je v drugem nizu zaigrala precej bolje, Halepova pa je začela delati napake. Hercogova je odgovorila z enako mero in po uri in 15 minutah je bil izid v nizih izenačen.

Hercogova rešila kar šest zaključnih žog
Prva nosilka turnirja v Pragi je bila v odločilnem nizu vseskozi v prednosti. Povedla je s 3:1, nato s 5:3, vendar se bojevita Hercogova nikakor ni dala. Najprej je odvzela servis Romunki, ko je ta servirala za zmago, v naslednji igri pa je rešila tri vezane zaključne žoge. Še tri je ubranila na svoj servis pri vodstvu Halepove s 6:5 in o zmagovalki je odločala podaljšana igra.

V njej je Slovenka vodila z 2:1, nato pa izgubila štiri točke zapored. Halepova je podaljšano igro dobila s 7:3.

Zidanškova bo odločilni niz igrala v sredo
Tamara Zidanšek dvoboja z domačinko Katerino Siniakovo ni dokončala, prva dva niza sta se končala s 6:3 in 3:6. Nadaljevanje bo v sredo dopoldne.