Srbkinja Ana Ivanović je Američanki Alison Riske prepustila le tri igre. Foto: Reuters
Legendarni Michael Jordan si je ogledal dvoboj Rogerja Federerja in Marinka Matoševića. Foto: Reuters
Roger Federer
Roger Federer ima zelo ugoden žreb. Foto: Reuters
Serena Williams
Serena Williams je oddala le štiri igre. Foto: Reuters

Mariborčanka, 76. igralka sveta, je 43 mest višje uvrščeno Svitolino ugnala po 116 minutah igre. Hercogova je nasprotnici trikrat odvzela servis, medtem ko ga je sama izgubila le enkrat. Končno razmerje točk je bilo 96:83 za Slovenko.

V četrtek proti Makarovi
Hercogovo v drugem krogu čaka boljša 17. nosilka, Rusinja Jekaterino Makarovo.
"S prvim nizom sem zelo zadovoljna. Odigrala sem ga taktično in tehnično tako, kot je bilo treba. Kljub temu, da mi prvi servis ni dobro stekel, sem z visoko ravnijo igre dobila niz," je povedala Hercogova.
Z zmago je izenačila svojo najboljšo uvrstitev z OP-ju ZDA iz leta 2011, ko se je na igriščih Flushing Meadowsa prav tako uvrstila v drugi krog. "Vesela sem te zmage, saj mi v zadnjem obdobju ni šlo ravno vse po načrtih. Vem, da se trdo delo na treningih slej ko prej mora pokazati tudi v rezultatih," je bila vesela najboljša slovenska igralka.

"Zdaj me čaka neugodna Makarova. Očitno mi je na US Opnu ta igralka usojena in mogoče je edini način, da se je "znebim", dobra igra in zmaga! Proti njej bo treba zaigrati še na višji ravni kot danes. Če mi bo to uspelo, bo imela z mano velike težave," je še napovedala Hercogova.

Federer začel z zmago nad Matoševićem
Svoj newyorški pohod na 18. grand slam je v Flushing Meadowsu začel Roger Federer, ki je prišel na turnir z izjemno popotnico štirih zaporednih finalov. Švicar se je vse od začetka turnirjev na travi v Halleju uvrstil še v finale Wimbledona ter mastersov v Torontu in Cincinnatiju. Čeprav je bil poraz na sveti travi zagotovo boleč, pa je to nadomestil z jubilejnim 80. osvojenim turnirjem v Cinncinatiju.
Z zmagovitimi občutki je Federer prišel tudi na OP ZDA, kar je kot prvi spoznal Marinko Matošević. Avstralca je 33-letnik premagal v treh nizih, nekoliko bolj tesen pa je bil le zadnji niz, ki ga je dobil po podaljšani igri. Zmaga s 6:3, 6:4 in 7:6 (4) tako vseeno ni bila ogrožena niti za trenutek, saj je bil Federer preprosto predober za nasprotnika. Osvojil je kar 88 odstotkov točk na svoj prvi servis, poleg tega pa je bil njegov izkupiček na mreži 22/30 podoben tistemu iz zlatih časov njegovega trenerja Stefana Edberga.
"V tretjem nizu je bilo malo težje, kot sem si želel. A vedno je dobro zmagati tudi podaljšano igro. Vesel sem, da sem se prebil čez to," je po uvodni zmagi v New Yorku dejal Federer, za katerega so bolečine v hrbtu očitno pozabljena preteklost, saj je njegova igra iz dneva v dan bolj šampionska.
Za presenečenje poskrbela Čorić in Bellisova
Med moškimi se je večina favoritov uvrstila v drugi krog turnirja, edina izjema je bil Lukaš Rosol, ki mora že po prvem krogu pakirati kovčke. Čeha, ki je pred dnevi zmagal turnir v Winston Salemu, je tokrat prepričljivo s 6:4, 6:1 in 6:2 premagal 17-letni hrvaški up Borna Čorić, ki na ATP lestvici zaseda 204. mesto.
Za še nekoliko večje presenečenje drugega dne je v ženski konkurenci poskrbela tudi 15-letna Catherine Beliss, ki je bila boljša od dvanajste nosilke Dominike Cibulkove. Američanka je tako po Ani Kurnikovi, ki se je leta 1996 kot petnajstletnica uvrstila v osmino finala turnirja v Flushing Meadowsu, najmlajša igralka, ki je zmagala na glavnem delu tega grand slama.