Serena se je sprehodila do polfinala.
Mario Ančić se je takole veselil velike zmage proti Timu Henmanu.
Navijačici Tima Henmana, ko sta še imeli razlog za veselje.
Serena Williams je pometla z Jennifer Capriati v vsega 45 minutah.

Dvoboj med zadnjima zmagovalcema je Švicar dobil s 6:1, 6:7, 6:0 in 6:4. Hrvat Mario Ančić je pokopal sanje Tima Henmana in angleških navijačev z gladko zmago v treh nizih (7:6, 6:4 in 6:2), Američan Andy Roddick je bil s 7:6, 7:6 in 6:3 pričakovano boljši od Nizozemca Sjenga Schalkna, Francoz Sebastien Grosjean pa s 7:5, 6:4 in 6:2 od Nemca Floriana Mayerja.

Američanka Serena Williams je kot branilka naslova pometla z rojakinjo Jennifer Capriati, saj ji je v 45 minutah prepustila vsega dve igri (6:1 in 6:1). V drugem obračunu je Francozinja Amelie Mauresmo ugnala Argentinko Paolo Suarez s 6:0, 5:7 in 6:1. Že včeraj sta se v polfinale uvrstili Američanka Lindsay Davenport in Rusinja Marija Šarapova.

Ivanišević dober učitelj
Henman se od Wimbledona drugič zapored poslavlja že v četrtfinalu, 20-letni Ančić, ki je leta 2002 v prvem krogu ustavil Federerja, pa bo v polfinalu igral kot drugi Hrvat po Goranu Ivaniševiću, s katerim trenira že od svojega desetega leta. Z odličnim servisom in nekaj lepimi točkami z osnovne črte je povsem razorožil nasprotnika.

"Igral sem zelo dobro. V prvem nizu je bilo tesno, v drugem pa sem začel bolje vračati udarce in zato postal samozavestnejši tudi pri servisu. Poskušal sem biti karseda miren in uspelo mi je," je povedal 63. igralec na svetovni lestvici, ki doslej še ni zmagal na nobenem turnirju ATP.

Federer: Ni bilo tako lahko
Branilec naslova Federer je po dvoboju priznal, da zmaga proti Hewittu ni bila tako lahka, kot kaže izid: "Dvoboj je bil zelo težak. Prvi in tretji niz ne kažeta, kakšna borba je bila v resnici. Vsakič, ko igram z Lleytonom, sem začuden, kako žogo odbija nazaj." Kljub porazu Hewitt še vedno vodi v medsebojnih srečanjih s Federerjem (8:5), Švicar pa je dobil zadnja tri. "Od sebe sem dal vse, kar sem mogel. Dvoboj je bil zelo napet, upoštevati pa morate, da je Roger najboljši igralec na svetu," je povedal Hewitt.

Serena navdušena
Serena Williams, ki je s Capriatijevo igrala že 16-ič, je po zmagi proti eni največjih tekmic dejala: "Zelo sem presenečena ... Prišla sem igrat dober tenis in sem bila zelo skoncentrirana. To je res lep trenutek v moji karieri, res sem navdušena!"

V četrtek sta na sporedu ženska polfinalna dvoboja.