Mihail Južni je v tretjem poskusu dvignil pokal v bavarski prestolnici. Foto: EPA
Albert Montanes in Federico Gil
Velika prijatelja Albert Montanes in Federico Gil sta se po koncu dvoboja polivala s šampanjcem. Foto: EPA

Za Južnija, ki je očitno pravi strup za Čilića, saj ga je premagal v vseh štirih medsebojnih dvobojih, je to šesti naslov v karieri in prvi letos. Doslej je že trikrat igral v finalu Münchna in šele prvič zmagal. Čilić je osmič nastopil v finalih turnirjev ATP in tretjič letos. Ima pet naslovov, poraz proti Južniju pa je njegov prvi neuspeh v finalih v letu 2010.

Montanes potrdil zmago nad Federerjem
Albert Montanes, ki je v polfinalu izločil prvega igralca sveta Rogerja Federerja, je v finalu turnirja v Estorilu premagal še domačega aduta Frederica Gila s 6:2, 6:7 in 7:5. Španec je za ubranitev naslova in svoj četrti naslov ATP v odločilnem tretjem nizu nadoknadil zaostanek 0:3 in na koncu po skoraj treh urah igre premagal 120. igralca sveta.

Querrey dobil obračun velikanov
Zmagovalec turnirja v Beogradu, ki ga je pripravila družina Djoković, je Američan Sam Querrey. V finalu je premagal rojaka Johna Isnerja s 3:6, 7:6 in 6:4. 23-letni igralec iz Kalifornije je osvojil tretji turnir v karieri. Oba Američana se precej bolje znajdeta na hitrejših podlagah.

Na turnirju je kot prvi nosilec nastopil tudi Novak Djoković, ki pa je moral zaradi alergije na cvetni prah in s tem povezanimi težavami z dihanjem predati četrtfinalni obračun. Odpovedal je tudi naslednji turnir v Madridu.