Blaž Kavčič je v Sydneyju dobil še četrti dvoboj. Foto: EPA

Na močnem turnirju v največjem avstralskem mestu, ki je priprava na prvi turnir za grand slam v Melbournu, je Slovenec v 78 minutah zasluženo opravil s Fincem. Kavčič je nasprotniku kar petkrat odvzel servis, medtem ko je svojega po enkrat izgubil v vsakem nizu, kar je bila le posledica prevlade v dvoboju, v katerem je na koncu osvojil kar 12 točk več kot nasprotnik (66:54).

Naslednji izziv - gostitelj Tomic
Kavčič je prikazal predvsem uspešen servis. Ob tem, da je dosegel pet asov, je dobil 70 odstotkov točk na prvi servis, 32-letnemu nasprotniku pa je vzel skoraj polovico (48 odstotkov) vseh točk na njegov začetni udarec.

"Predvsem sem zadovoljen z igro. Uvrstil sem se v drugi krog turnirja ATP, kar sicer ni nek velik uspeh. Sem pa zelo zadovoljen s počutjem in z igro, ki sem jo prikazal v zadnjih štirih dvobojih," je sporočil Ljubljančan iz Avstralije.

Oče Tomic kljub kazni na tribuni
V 2. krogu čaka Kavčiča zanimiv dvoboj z gostiteljem Bernardom Tomicem, ki je gladko izločil Španca Marcela Granollersa s 6:3 in 6:0. Dvoboj je postregel tudi s škandalom, saj je bil na tribuni tudi oče John Tomic, ki ima ATP-jevo prepoved udeležbe vseh teniških turnirjev, potem ko je bil v Španiji obsojen na osemmesečno zaporno kazen zaradi napada na sinovega nekdanjega sparing partnerja Thomasa Droueta.