Martin Kližan se je veselil najbolj odmevne zmage v karieri. Foto: EPA
Rafael Nadal
Rafael Nadal še ni našel najboljše forme po vrnitvi. Foto: EPA

56. igralec sveta se je v razburljivem obračunu, polnem preobratov, po dveh urah in 38 minutah veselil ene največjih zmag v karieri. V prvem nizu je Kližan v deveti igri odvzel začetni udarec Špancu in serviral za zmago, vendar je Rafa izenačil na 5:5. Odločala je podaljšana igra, ki jo je Nadal dobil z 9:7, unovčil je četrto zaključno žogo za uvodni niz.

V drugem nizu je Nadal povedel s 3:1 in vse je kazalo na gladko zmago kralja peska. Kližan se je po zaostanku z 2:4 neverjetno vrnil, nanizal je kar štiri igre zapored in izenačil na 1:1. Tudi v odločilnem nizu je Španec z brejkom v peti igri imel pobudo, a je Slovak znova osvojil štiri igre zapored in izkoristil prvo zaključno žogo. V sobotnem polfinalu ga čaka Tomaš Berdych.

Slovak je šele tretjič ugnal igralca prve deseterice v karieri, pred dvema letoma je premagal Francoza Jo-Wilfrieda Tsongaja v New Yorku, letos pa Japonca Keia Nišikorija na Roland Garrosu. Nadal je v Pekingu nastopil prvič po porazu v Wimbledonu, po katerem je zaradi dolgotrajnih težav z zapestjem počival tri mesece. Na Kitajskem je v osmini finala ugnal nemškega igralca Petra Gojowczyka s 6:3 in 6:4.

Murray odpihnil Čilića
V drugem polfinalu se bosta pomerila prvi nosilec in branilec lovorike Novak Đoković in Andy Murray, ki je v četrtfinalu premagal zmagovalca New Yorka Marina Čilića s 6:1 in 6:4. Hrvat je kar štirikrat izgubil začetni udarec in bil le bleda senca šampiona iz Flushing Meadowsa.