Carlos Alcaraz lahko v nedeljo postane drugi najstnik, ki bi osvojil vsaj tri masterse. Lani je bil najboljši v Miamiju in Madridu. Rafael Nadal je že v najstniških letih osvojil šest turnirjev serije 1000. Foto: Reuters

Tudi peti dvoboj dveh največjih asov nove generacije ni razočaral. Osrednje igrišče v Indian Wellsu je bilo razprodano, vzdušje pa odlično.

Sinner zapravil priložnost za zmago v prvem nizu
V prvem nizu je Alcaraz povedel s 4:2, nato pa je Sinner nanizal kar 11 točk zapored in s tremi zaporednimi igrami prevzel vodstvo. V 12. igri je imel tudi priložnost za zmago v uvodnem nizu, a jo je Alcaraz s skrajšano žogo in volejem rešil. Španec je podaljšano igro dobil s 7:4, potem ko je zadel izjemen bekend.

V drugem nizu je Sinner izgubil servis v tretji igri. Alcaraz je v nadaljevanju odlično serviral in vseh pet iger na svoj začetni udarec dobil na 30. Italijan si torej ni priigral nobene priložnosti za brejk. Obračun je trajal uro in 52 minut.

19-letni Alcaraz je lani osvojil masters v Miamiju in v nedeljo lahko postane najmlajši tenisač v zgodovini, ki bi osvojil oba turnirja sončnega dvojčka.

Frances Tiafoe, ki je lani navduševal že na Odprtem prvenstvu ZDA, je bil znova blizu velikega finala. Foto: EPA

Tiafoe v nogometnem vzdušju rešil sedem zaključnih žog
Tudi prvi polfinale je bil zelo zanimiv. Frances Tiafoe je ljubljenec občinstva v Indian Wellsu, vzdušje je bilo nogometno. Več kot 15.000 gledalcev je glasno spodbujalo Američana, ki je predvsem v drugem nizu navdušil in bil blizu presenečenja. Medvedjev ga je izločil s 7:5 in 7:6.

To je bila 19. zaporedna zmaga odličnega Rusa na turneji ATP. Osvojil je že turnirje v Rotterdamu, Dohi in Dubaju, zdaj pa se je prvič uvrstil še v finale Indian Wellsa.

Medvedjev ohranil mirno kri v kriznih trenutkih
V peti igri se je Tiafoeju še uspelo vrniti po 0/40 na svoj servis, nato pa je v enajsti igri oddal začetni udarec in Medvedjev je brez oddane točke v 12. igri končal uvodni niz.

V drugem nizu je Tiafoe že v prvi igri izgubil servis. V deveti igri je rešil tri zaključne žoge Rusa. Medvedjev je nato v deseti igri popustil in izid je bil izenačen na 5:5. V enajsti igri je Rus brez izgubljene točke prišel do brejka in imel nato 40/0 na svoj servis. Zapravil je še štiri zaključne žoge in Tiafoe se je čudežno rešil v podaljšano igro. Navijači so noreli na tribunah, Medvedjev pa se ni pustil zmesti in dobil je podaljšano igro s 7:4.

Medvedjev je zelo samozavesten po številnih zmagah v letošnji sezoni. Rus lahko postane prvi tenisač po Andyju Murrayju leta 2016, ki bi osvojil štiri turnirje ATP v petih tednih. 19. februarja je dvignil pokal v Rotterdamu, 25. februarja v Dohi, 4. marca pa v Dubaju. Foto: EPA

Po zvinu gležnja proti Zverevu začel igrati bolje
"Drugi niz je bil res neverjeten. Ko sem zapravil 40/0 na svoj servis, sem pomislil, da lahko res še izgubim ta dvoboj. Zelo mi je odleglo, ko sem zadel as za konec obračuna v podaljšani igri. Igrišče mi ne ustreza, saj je počasno. Ko sem si zvil gleženj proti Zverevu v osmini finala, sem začel igrati bolje. V finalu bom moral prikazati najboljšo predstavo ta teden, če želim osvojiti naslov," je poudaril 27-letni Rus.

Đokovića ne bo niti v Miamiju
Novak Đoković ne bo nastopil na mastersu v Miamiju. Tujci v ZDA še vedno nimajo pravice vstopa, če niso cepljeni proti covidu-19, a direktor turnirja James Blake dodaja, da so za srbskega zvezdnika skušali narediti izjemo.

"Očitno je, da smo eden najboljših turnirjev na svetu, zato bi radi imeli najboljše igralce, ki lahko igrajo. Naredili smo vse, kar smo lahko. Poskušali smo se pogovoriti z vlado, vendar to ni v naši pristojnosti," je dejal Blake.

35-letni Đoković je moral izpustiti že lansko Odprto prvenstvo ZDA In tudi masters v Indian Wellsu. V Miamiju je Đoković dvignil prestižni pokal petkrat med letoma 2011 in 2016.