Daniil Medvedjev je Novaku Đokoviću odčital teniško lekcijo. Foto: Reuters

Srb si bo moral polfinale priigrati v petek proti Alexandru Zverevu, ki je v drugem obračunu te skupine s 6:3, 4:6, 6:3 ugnal Diega Schwartzmana.

Dvoboj Medvedjeva in Đokovića je bil izenačen le na samem začetku. Rus je v maratonski sedmi igri le unovčil peto priložnost za odvzem servisa in odbrzel do osvojitve prvega niza. Medvedjev je prevladoval z osnovne črte tako pri kratkih kot dolgih izmenjavah. Đoković je večkrat poskusil spremeniti tempo igre s skrajšanimi žogami, kar pa je četrti nosilec vselej kaznoval.

Medvedjev je z izjemno igro nadaljeval tudi v uvodu drugega niza, ko je še tretjič zapored odvzel servis Srbu in s šesto zaporedno osvojeno igro povedel s 3:0. Đoković si je priigral prvo brejk žogo šele v tretji igri tega niza, vendar mu Rus ni dovolil vrnitve v dvoboj. Medvedjev je serviral izvrstno, tako da že pregovorno odličen return Đokovića ni mogel priti do izraza. Srečanje je brez težav pripeljal do konca in zmagal po uri in 22 minutah.

198 cm visoki Zverev je premagal 28 centimetrov nižjega tekmeca. Foto: Reuters

V popoldanskem dvoboju je Zverev slavil po dveh urah in 13 minutah. Nemec je bil na poti k zanesljivi zmagi, saj je dobil prvi niz in imel v drugem prednost brejka, toda Argentincu je uspel preobrat. V drugem je dvakrat odvzel servis petemu nosilcu in o zmagovalcu je odločal tretji niz. Zverev je končnico odigral precej bolje, uspela sta mu dva brejka, zadnji pa je pomenil tudi zmago na dvoboju.

V drugi skupini si je Dominic Thiem že priigral polfinale kot zmagovalec. O drugem udeležencu polfinala bosta v četrtek zvečer odločala Rafael Nadal in Stefanos Cicipas.