21-letni Stefanos Cicipas je na četrtem medsebojnem dvoboju drugič premagal 38-letnega Rogerja Federerja.  Foto: Reuters
21-letni Stefanos Cicipas je na četrtem medsebojnem dvoboju drugič premagal 38-letnega Rogerja Federerja. Foto: Reuters
38-letni Roger Federer je moral priznati premoč 17 let mlajšemu Cicipasu. Federer je v finalu zaključnega mastersa igral desetkrat, zmagal je šestkrat, nazadnje leta 2011. Foto: Reuters

Brejk Cicipasa v drugi igri
Cicipas je dobro odprl dvoboj, saj je že v drugi igri odvzel servis Federerju. Grk je suvereno nadaljeval in povedel s 4:2. V sedmi igri je Federer na servis Cicipasa prišel do treh brejk priložnosti, a se je 21-letni Cicipas izvlekel za vodstvo s 5:2. V deveti igri je Federer po izjemni izmenjavi prišel še do pete brejk priložnosti, a je Cicipas tudi to ubranil. Pozneje je Grk ubranil še eno, nato pa vendarle zaključil maratonsko deveto igro, ki je trajala 14 minut, in niz po skupaj 46 minutah s 6:3.

Skandiranje "Roger, Roger" ni pomagalo
Cicipas je v tretji igri drugega niza ponovil vajo in z brejkom povedel z 2:1, a mu je Federer že v naslednji igri vrnil udarec za izenačenje na 2:2. S tribun polne londonske O2 Arene je odmevalo "Roger, Roger". Ni pomagalo, saj je Grku uspel nov brejk za 3:2. Malo pozneje je na svoj servis povedel s 4:2 in 5:3.

Cicipas potrdil odlično formo proti Federerju

Federer pri 5:4 ni izkoristil dveh brejk priložnosti
Ko je kazalo, da je le vprašanje časa, kdaj bo Grk dvoboj odločil v svojo korist, je Švicar v deseti igri pokazal, da se ne predaja, saj je prišel do dveh brejk žogic. Vendar je Cicipas ubranil obe, nato pa po skupaj uri in 36 minutah vendarle potrdil veliko zmago. Končno razmerje točk je bilo 76:67, brejki 3:1. Švicarju je uspel le en odvzem servisa v 12 poskusih.

Cicipas: Najboljša predstava to sezono
Grk je po partiji priznal, da je bila to njegova najboljša predstava to sezono. "Ponosen sem na svojo igro in dejstvo, da sem premagal takšnega igralca, kot je Federer. Velika čast je igrati proti takemu šampionu," je dejal Cicipas.

Thiem premagal branilca naslova Zvereva

26-letni Dominic Thiem je v osmem medsebojnem obračunu še šestič porazil 22-letnega Nemca Alexandra Zvereva. Tudi proti Cicipasu bo Thiem rahel favorit, saj v zmagah vodi s 4:2. Foto: Reuters

V drugem polfinalu je Avstrijec Dominic Thiem s 7:5 in 6:3 izločil branilca naslova Nemca Alexandra Zvereva. Thiem je v prvem nizu do odločilnega brejka prišel v 12. igri, ko je Zverev napravil dvojno napako. 26-letni Avstrijec je nato "vajo ponovil" še v šesti igri drugega niza za vodstvo s 4:2. Malo pozneje je na svoj servis po uri in 35 minutah igre potrdil finale. Razmerje točk 75:62, brejki 2:0. Finale bo v nedeljo ob 19.00.

Zmagovalec turnirja bo igralec, ki še ni osvojil grand slama. To se je doslej zgodilo štirikrat – Alex Corretja (1998), David Nalbandian (2005), Nikolaj Davidenko (2009) in A. Zverev (2018).

V finalu med dvojicami se bodo srečali Raven Klaasen in Michael Venus iz Južnoafriške republike ter Avstralije in Francoza Pierre-Hugues Herbert ter Nicolas Mahut.