Andy Murray je dobil 22 dvobojev zapored. Foto: Reuters

a izločil iz nadaljnjega tekmovanja. Škot je zmagal v skupini in bo v polfinalu igral z Milošem Raonićem.

Drugo mesto v skupini je še pred večernim dvobojem z Marinom Čilićem osvojil Kei Nišikori, ki ga v sobotnem polfinalu čaka zmagovalec druge skupine Novak Đoković.

Wawrinko je v obračunu proti Murrayju med štiri vodila le zmaga, Škota že osvojeni niz. Prvi igralec sveta je pogoj izpolnil v uvodnem nizu, v katerem je odlično serviral (na prvi servis je dobil 17 od 18 točk) in kljub 22 winnerjem Švicarja delo opravil v 49 minutah. Murray je takoj na začetku drugega niza še dvakrat odvzel Wawrinki začetni udarec, tako da je bil dvoboj tako rekoč odločen.

Polfinalna obračuna bosta v soboto, finale v nedeljo. Đoković mora biti v Londonu boljši od Murrayja, če si želi povrniti številko ena svetovnega tenisa.

V dvoboju, ki ni odločal o ničemer, je Marin Čilić s 3:6, 6:2 in 6:3 ugnal Japonca Keija Nišikorija.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport.