Rafael Nadal se je po dveh urah in 15 minutah veselil uvrstitve v polfinale. Foto: EPA

Carreno Busta je dobil prvi niz, potem ko mu je v sedmi igri uspel brejk. Tudi drugi niz je bil zelo izenačen, nazadnje pa ga je Nadal prevesil na svojo stran z brejkom v 12. igri.

Prvi nosilec je v odločilnem tretjem nizu dodal plin in zmlel tekmeca. Končno razmerje točk je bilo 97:79. Nadal se bo v polfinalu pomeril z Nemcem Alexandrom Zverevom, ki je s 6:3 in 7:6 porazil Švicarja Stanislasa Wawrinko.

Schwartzman kot zadnji v London
Po zmagi Nadala je jasno, da se je na zaključni turnir kot zadnji uvrstil Argentinec Diego Schwartzman, ki je sicer izgubil z Rusom Daniilom Medvedjevom.

Na zaključnem turnirju v Londonu, ki bo potekal med 15. in 22. novembrom, bodo torej nastopili Srb Novak Đoković, Nadal, Avstrijec Dominic Thiem, Rus Andrej Rubljov in njegov rojak Medvedjev, Grk Stefanos Cicipas, Nemec Alexander Zverev ter Schwartzman.