Jarkko Nieminen je presenetil Juana Martina del Potra. Foto: EPA
Stanislas Wawrinka
Stanislas Wawrinka je s sijajno igro popolnoma nadigral Andyja Murrayja. Foto: EPA
Nadal v četrtfinalu Monte Carla

Škota je z igrišča s 6:1 in 6:2 odpihnil Švicar Stanislas Wawrinka. Murray je napravil 24 napak, Wawrinka pa je do zmage prišel po vsega 58 minutah igre. "Napravil sem veliko napak, 24 jih je res preveč. To je en niz. Pol točk je šlo samo tja," je bil razočaran drugi igralec sveta.
Đoković še vedno čuti bolečine v gležnju
Novak Đoković
je oddal že drugi niz na turnirju, Juana Monaca je odpravil s 4:6, 6:2 in 6:2. Srb ima še vedno težave z gležnjem, ki si ga je zvil na četrtfinalni tekmi Davisovega pokala proti ZDA.
"Občutki so podobni kot včeraj, ko sem se mučil proti Mihailu Južniju. To je zame poseben teden. Zaradi bolečin moram igrati še trikrat bolj zbrano. Na srečo sem bil psihično dovolj močan v uvodnih dveh obračunih," je poudaril prvi igralec sveta, ki se bo v petkovem četrtfinalu srečal z Jarkkom Nieminenom. Finec je po izenačenem boju izločil Juana Martina del Potra s 6:4, 4:6 in 7:6.

Nadal, ki ga je v Monaku leta 2003 kot edini premagal Guillermo Coria, se bo v četrtfinalu pomeril z Grigorjem Dimitrovom. Bolgar je v osmini finala z istim izidom odpravil drugega Nemca Floriana Mayerja.

Lanskega polfinalista Tomaša Berdycha je s 6:4 in 6:2 presenetil Italijan Fabio Fognini. Le tri igre je oddal Jo-Wilfried Tsonga, ki je Jürgena Melzerja premagal s 6:3, 6:0.