19-letna Iga Świątek, ki na letošnjem Roland Garrosu še ni izgubila niza, se je zanesljivo prebila v sobotni finale, na drugi strani pa Nadii Podoroski ni uspelo, da bi postala prva kvalifikantka, ki bi igrala v finalu enega od štirih največjih teniških turnirjev na svetu. Foto: Reuters

Świątkova se je šele drugič prebila v finale WTA-turnirjev (seveda prvič na turnirjih velike četverice), način, kako melje nasprotnice in jim z močnimi udarci z osnovne črte jemlje pogum, pa ji daje lepe možnosti tudi v finalu. Prvi četrtkov dvoboj dveh presenetljivih polfinalistk letošnjega Odprtega prvenstva Francije je sicer trajal uro in deset minut, razmerje v osvojenih točkah je bilo 61:34.

Z dvema brejkoma do prvega niza
Prvi niz je Iga Świątek niz dobila s 6:2. Nasprotnici je takoj vzela servis za vodstvo z 2:0 in tudi v nadaljevanju prevladovala. Predvsem pri servisu je bila opazno boljša, izkoristila pa je dve od petih priložnosti za brejk. Po 36 minutah je na svoj servis unovčila tretjo žogo za vodstvo z 1:0 v nizih.

Sofia Kenin bo po zmagoslavju v Melbournu (na začetku leta) zdaj poskušala osvojiti še Odprto prvenstvo Francije. Foto: Reuters

Podoroska se bo prebila med najboljših 100
V drugem nizu se slika ni spremenila. Poljakinja je povedla s 4:0, nato v najdaljši igri dvoboja pustila Podoroski nekaj veselja (4:1), na koncu pa suvereno (s po eno izgubljeno točko) dobila še dve igri.

Za kvalifikantko Nadio Podorosko je vseeno izjemen nastop na pariškem pesku, po katerem bo v ponedeljek po petih letih prva Argentinka med najboljšo stoterico na lestvici WTA.

Nervozen začetek Petre Kvitove
Drugi polfinale je bil precej bolj pričakovan, pomerili sta se četrta nosilka Sofia Kenin in sedma nosilka Petra Kvitova, ki do danes na letošnjem Roland Garrosu še ni izgubila niza. Keninova, šesta igralka na WTA-lestvici, je bolje odprla dvoboj, po dveh brejkih je povedla s 4:1. Kvitova se je le otresla nervoze, v deveti igri je brez izgubljene točke znižala na 5:4. Keninova je nato servirala in zaradi dvojne napake zapravila prvo priložnost za zmago v nizu, drugo pa izkoristila in prvi niz se je po 38 minutah končal s 6:4 za Američanko.

Keninova izkoristila večino brejk priložnosti
V drugem nizu (65 minut) je Kvitova, ki je v polfinalu Odprtega prvenstva Francije igrala že pred osmimi leti (izločila jo je poznejša zmagovalka Marija Šarapova) v peti igri izgubila igro na svoj servis. 21-letna Keninova tega ni znala obrniti sebi v prid – pri vodstvu s 5:3 sta jo do zmage ločili le dve točki, toda Kvitova je izenačila na 5:5. Finiš drugega niza je bil spet v znamenju Keninove, ki je letos slavila zmago že na Odprtem prvenstvu Avstralije. Ključna je bila zbranost pri brejk priložnostih. Keninona je izkoristila štiri od petih priložnosti, Kvitova le dve od 12.