Ilie Nastase, pred več kot 40 leti zmagovalec dveh turnirjev za grand slam, je z neprimernimi izjavami in zmerjanji povzročil škandal na dvoboju Pokala Federacij med Romunijo in Veliko Britanijo. Foto: Reuters

Na dvoboju za obstanek v 2. svetovni skupini med Romunijo in Veliko Britanijo je Nastase med obračunom Sorane Cirstee ter Johanne Konte izgubil živce in začel zmerjati tako Konto kot britansko kapetanko Anno Keothavong. Označil ju je za prekleti prasici.

70-letnega Nastaseja, ki se je pred tem prepiral tudi s sodnikom (spet ni šlo brez opolzkih besed), so odstranili z igrišča, verjetno ga zdaj čaka dolgotrajna prepoved opravljanja teniških poslov.

Konta je, potem ko je s 6:2 dobila prvi niz, zaradi škandala zahtevala prekinitev dvoboja. Bila je objokana in vidno pretresena. Po dvajsetih minutah se je vrnila na igrišče, osvojila pet iger zapored, in premagala Sorane Cirsteo.

Ilie Nastase si je v Constanti že prej privoščil povsem neprimerne komentarje o nosečnosti Serene Williams. "Počakajmo, da bomo videli, kakšne barve bo njen otrok. Čokolada z mlekom?"

V neprijeten položaj je spravil tudi kapetanko Anno Keothavong. V četrtek jo je na uradni večerji vprašal po številki njene hotelske sobe.