Novak Đoković v Pekingu še ne pozna poraza (29:0). To je bil sicer njegov 56. osvojeni turnir v karieri. Foto: Reuters
Rafael Nadal
Rafael Nadal je imel med finalnim obračunom kar nekaj preglavic s poškodbo. Foto: Reuters
Garbine Muguruza
Veselje Garbinee Muguruza po zadnji točki finala v Pekingu. Foto: Reuters

Španec, ki je turnir osvojil pred desetimi leti, ko je v finalu premagal Guillerma Corio, je nedeljski dvoboj začel slabo. Že v prvi igri je nasprotniku ponudil priložnost za odvzem začetnega udarca, ki jo je 'Nole' tudi izkoristil in hitro povedel z 2:0.

Nadal je nato držal stik s Srbom, v 6. igri je imel celo dve priložnosti za brejk, ki pa ju ni izkoristil. Niz se je nato prelomil v 7. igri, ko je Majorčan še drugič izgubil servis, v 41 minutah tudi niz (6:2).

"Nole" zadel 23 winnerjev, 7 asov
Slaba igra Nadala - imel je tudi nekaj težav s poškodbo noge - se je nadaljevala tudi v drugem nizu. Đoković je v 3. in v 5. igri znova briljiral, izkoristil je obe ponujeni priložnosti za brejk, drugi odvzem servisa je tudi potrdil in povedel s 5:1. Vrnitve za 14-kratnega zmagovalca turnirjev za grand slam ni bilo več, Đoković, ki je zadel 23 winnerjev in sedem asov, je bil prevelik zalogaj.

To je bil sicer že 45. medsebojni obračun med Đokovićem in Nadalom. Uspešnejši je Nadal, ki v zmagah vodi s 23:22.

Muguruzo presenetili s torto
Letošnja finalistka Wimbledona, Španka Garbine Muguruza, je v Pekingu osvojila drugi turnir v karieri. V finalu je v 95 minutah s 7:5 in 6:4 odpravila Švicarko Timeo Bacsinszky. Muguruza je v četrtek praznovala 22. rojstni dan, zato so jo organizatorji v Pekingu po finalnem obračunu presenetili še s torto. Muguruza je na dobljeni turnir čakala vse od 11. januarja lani, ko je v finalu Hobarta s 6:4 in 6:0 ugnala Čehinjo Klaro Zakopalovo.