Sloane Stephens je Japonko Naomi Osaka premagala po dveh urah in 22 minutah. Foto: Reuters
Prva nosilka Kerberjeva slabo začela v Singapurju
Stephensova unovčila številne napake Osake

Stephensova, ki je OP ZDA dobila leta 2017, je Naomi Osako ugnala s 7:5, 4:6 in 6:1. Obe igralki prvič sodelujeta na zaključnem turnirju v Singapurju. Stephensova je izkoristila sedem od 19 priložnosti za brejk. Japonko so pokopale predvsem nevsiljene napake, bilo jih je 46.

Bertensova presenetila Kerberjevo
V rdeči skupini je izgubila prva nosilka Angelique Kerber, Kiki Bertens je bila boljša z 1:6, 6:3 in 6:4 po dveh urah in dveh minutah.
Zmagovalka Wimbledona Kerberjeva je gladko dobila uvodni niz, v katerem je Nizozemka napravila pet dvojih napak. Bertensova je v drugem nizu povedla s 4:3 in po tretji dvojni napaki Nemke izkoristila drugo žogico za odvzem osme igre. V deveti je Nizozemka izgubila le točko in izid v nizih po uri in desetih minutah izenačila ter nato dobila tudi prvo igro tretjega niza.

Kerberjeva je takoj nato odvzela servis tekmici. Izid je bil nato izenačen po trikrat izgubljenih servisih na 3:3. Osma nosilka je dobila dve igri zapored za vodstvo s 5:3, nato pa je svoj začetni udarec ubranila tudi Nemka. Bertensova je v deseti igri servirala za presenetljivo zmago in po napadu na mrežo po dveh urah igre postala še četrta igralka na letošnjem finalu, ki je premagala višje postavljeno tekmico.

Turnir v Singapurju poteka brez prve igralke sveta Simone Halep, ki ima poškodovan hrbet.