Roger Federer je rutinsko opravil delo. Foto: Reuters
Blaž Kavčič
Razmerje v winnerjih je bilo 52:14. Foto: Reuters
Marija Šarapova
Marija Šarapova se je proti Karin Knapp potila tri ure in pol. Samo zadnji niz, ki ga je dobila z 10:8, je trajal eno uro in 55 minut. Foto: Reuters
Kavčič se je upiral le v tretjem nizu

Kavčič je bil proti 17-kratnemu zmagovalcu turnirjev za grand slam v prvih dveh nizih povsem nebogljen. Federer je po manj kot uri že vodil z 2:0. Kavčič je osvojil le tri igre. Vtis je Ljubljančan popravil v tretjem nizu, ki se je končal s podaljšano igro. Po uri in 45 minutah je bilo 6:2, 6:1, 7:6 (4).

Prvi niz je po 26 minutah dobil Švicar, ki je Kavčiču odvzel servis že v uvodni igri. Svojo premoč je potrdil še z enim brejkom in nemočnega Slovenca odpravil s 6:2.

Še huje je bilo v drugem nizu. Z dvojnim brejkom na začetku je Federer povedel s 3:0, a je tudi Kavčič odgovoril z odvzemom servisa in visoko dvignil roke v zrak. To pa je bilo kratkotrajno veselje. Federer je tekmeca v naslednjih treh igrah zbombardiral z osnovne črte in niz s 6:1 dobil po 28 minutah.

Bolje se je Kavčič odrezal v zadnjem nizu. Oba sta svoj servis držala do samega zaključka, ko je o zmagovalcu odločala podaljšana igra. Kavčič je v njej povedel s 3:0, a je Federer odgovoril s petimi zaporednim točkami. Tie break je dobil s 7:4.

Pri 43,4 stopinje Celzija prekinili dvoboje
Igralca vročina ni toliko prizadela, saj sta igrala na pokritem igrišču. Povsem drugače pa je bilo s tenisači na začetku dneva. Živo srebro se je v Melbournu povzpelo na 43,4 stopinje Celzija, zato so dvoboje zaustavili. Prekinitev je trajala več kot štiri ure.

Rola moral priznati premoč Kližanu
Blaž Rola je moral po štirih dobljenih dvobojih v Melbournu (treh v kvalifikacijah) priznati premoč Martinu Kližanu. Pred vročinsko prekinitvijo je Slovenec proti Kližanu izgubljal s 6:4 in 6:3. Ko je vse kazalo, da je Slovak po večurnem premoru z brejkom v tretjem nizu dokončno zlomil odpor tekmeca, je Rola vrnil udarec in zmagal s 7:5. V četrtem nizu je odločala podaljšana igra, v kateri je bil s 7:2 boljši 106. igralec sveta, ki se je na turnir uvrstil kot srečni poraženec.

Slovenija je tako ostala brez predstavnika v posamični konkurenci. Že v prvem krogu so izpadli Aljaž Bedene, Polona Hercog in Tadeja Majerič.

Šarapova se je cvrla tri ure in pol
Še pred prekinitvijo je v 3. krog napredovala Marija Šarapova, ki je na nepokritem igrišču po treh urah in pol s 6:3, 4:6, 10:8 ugnala Italijanko Karin Knapp.

Nadal gladko prek avstralskega najstnika
Pod streho je prvi igralec sveta Rafael Nadal zlahka opravil s 17-letnim avstralskim povabljencem Thanasijem Kokkinakisem. Po slabih dveh urah je bilo 6:2, 6:4, 6:2. Argentinec Juan Martin Del Potro, peti nosilec in eden glavni kandidatov za naslov, je nastop presenetljivo končal že v drugem krogu. Argentinca je izločil Španec Roberto Bautista Agut, sicer šele 62. igralec z lestvice ATP, ki je zmagal s 4:6, 6:3, 5:7, 6:4 in 7:5 po treh urah in 53 minutah igre. Bautista se je prvič v karieri prebil v tretji krog grand slama.