Rafael Nadal je ogromen pokal prejel iz rok princese Cristine. Foto: EPA
Vera Zvonareva
Vera Zvonareva je letos že v Hobartu, Dohi in Charlestonu igrala v finalu. V Pragi je končno tudi dvignila pokal, v polfinalu je nadigrala tudi Katarino Srebotnik. Foto: EPA

V prvem nizu je kar trikrat odvzel servis rojaku in vse je kazalo na ekspresno zmago. V drugem nizu je Ferrer spremenil taktiko. Močno je napadal na bekhend stran Nadala in zaključeval točke z močnim forhendom. Brejk mu je uspel že v prvi igri, "Rafa" je izid poravnal na 4:4, potem pa je Ferrerju znova uspel odvzem servisa. Uspel je zadržati servis in odločal je tretji niz.

V odločilnem nizu Nadal premočan
Nadal je znova pritisnil na plin in nanizal kar pet iger zapored. Ferrer je na svoj servis še uspel rešiti eno zaključno žogo, potem pa je Nadal zadržal začetni udarec in potrdil prevlado na pesku. Dvoboj je trajal dve uri in 14 minut.

"V prvem nizu sem igral brezhibno, potem pa je začel igrati precej bolje in na koncu sem lahko zadovoljen, da sem znova dvignil pokal v Barceloni," se je veselil Nadal, ki je že trikrat klonil proti neugodnemu Ferrerju.