Lucie Šafarova se je na začetku poletja po devetih letih razšla s spremljevalcem Tomašom Berdychom. Foto: EPA
Polona Hercog
Polona Hercog je blestela na pesku, na trdi podlagi pa še išče pravo formo. Foto: MMC RTV SLO

V prvem nizu je Čehinja izkoristila dve izmed treh brejk priložnosti, najboljša slovenska igralka pa edine ni unovčila. Mariborčanka je v drugem nizu zaigrala precej bolje, dvakrat je odvzela servis Šafarovi. V odločilnem nizu si Hercogova ni priigrala nobene brejk priložnosti, Šafarova pa je izkoristila eno izmed petih. Končno razmerje v točkah je bilo 88:77 za Čehinjo, ki je servirala šest asov.

Šafarova, ki je na lestvici WTA osem mest pred Hercogovo (40. mesto), se je tako po slabih dveh urah igre prebila v drugi krog in izid v medsebojnih dvobojih poravnala na 1:1. Lani je Hercogova na Roland Garrosu ugnala Šafarovo.
Polona ni bila preveč razočarana
"Današnja tekma je bila vseskozi zelo napeta, že od začetka sva se borili za vsako žogo. Imela sem nekaj priložnosti, ki mi jih ni uspelo izkoristiti. V zadnjem nizu je prišlo samo do enega brejka, tako da mi na koncu ni uspelo odvzeti njenega servisa. Šafarova je igrala zelo napadalno kot ponavadi in tudi servirala je zelo dobro z veliko variacije. Kljub porazu mislim, da je super, da imam takšne tekme na višji ravni, kar bo vsekakor pomagalo pri mojem nadaljnjem teniškem razvoju," je povedala Hercogova.

Neuspešna tudi med dvojicami
Hercogova je izpadla tudi med dvojicami, skupaj z izkušeno Grkinjo Eleni Danilidou sta v prvem krogu izgubili z neugodnima Špankama Nurio Llagostera Vives in Arantxo Parra Santonja s 6:2, 2:6 in 4:10.