Roger Federer je potreboval zmago, saj v zadnjih dveh mesecih nikakor ni našel prave igre. V Wimbledonu ga je ugnal Sergej Stahovski, v Hamburgu ga je izločil Federico Delbonis, Daniel Brands pa ga je presenetil v Gstaadu. Foto: Reuters
Novak Đoković
Novak Đoković je oddal le dve igri. Foto: Reuters
David Ferrer
David Ferrer še ni ujel prave forme na trdi podlagi. Foto: Reuters

V uvodnem nizu je Haas že v četrti igri odvzel servis Federerju. Nemec je unovčil drugo brejk priložnost, potem ko je 17-krratni zmagovalec turnirjev za grand slam poslal forhend v avt. Haas je odlično serviral, v šesti igri pa je še drugič prišel do brejka. V sedmi igri je Švicar imel priložnost za odvzem servisa, a se je nemški veteran rešil z asom in nato osvojil prvi niz po novi napaki Federerja.

Haas zapravil vodstvo s 4:2
Tudi drugi niz je Federer začel zelo slabo, v uvodni igri je izgubil servis. Haas je na lahek način dobival igre na svoj servis in vse je kazalo na nov grenak poraz švicarskega šampiona. Haas je vodil že s 4:2. V osmi igri je Nemec naredil preveč napak, Federer je unovčil drugo brejk priložnost, potem ko je Nemec bekhend poslal v avt. V deseti igri je imel najboljši igralec zadnjega desetletja pri 15/40 celo dve zeključni žogi za drugi niz, a se je Haas še uspel rešiti. V 12. igri mu nato ni uspelo, volej je poslal v mrežo in odločal je tretji niz.

32-letni Federer je končno našel pravi ritem na svoj servis. V osmi igri je z izjemno bekhend paralelo povedel s 15/40, nato pa unovčil prvo priložnost za vodstvo s 5:3. V deveti igri je Švicar zaključil obračun s sijajnim forhendom po uri in 52 minutah.

Dvoboj je bil zelo izenačen, razmerje v osvojenih točkah je bilo 97:96, oba tekmeca sta servirala po deset asov in naredila štiri dvojne napake.

Dmitrij Tursunov je s 6:2 in 6:4 premagal tretjega nosilca Davida Ferrerja. Brez težav je napredoval Novak Đoković. Prvi igralec sveta je s 6:2 in 6:0 odpravil Davida Goffina.