Odločilni trenutek tekme – blokada Goberta. Foto: Reuters

Clippersi so imeli v prvem krogu veliko dela, saj so šele po sedmih tekmah izločili Dallas. Vzpenjajočo formo so prenesli v Salt Lake City, kjer so prvi polčas dobili s 60:47.

V drugem polčasu se je pri gostiteljih razigral Donovan Mitchell, ki je samo v tem delu igre dosegel kar 32 od svojih 45 točk. Jordan Clarkson in Bojan Bogdanović sta vsak dodala po 18 točk.

Donovan Mitchell je iz igre metal 16/30. Foto: Reuters

Odločilna blokada Goberta
Utahu je uspela odločilna serija 21:9, Bogdanović je dobrih pet minut pred koncem zadel trojko za vodstvo s 103:93. Clippersi se v svoji stari navadi niso predali. V zadnji minuti so se po trojki Paula Georgea (20 točk) približali na 112:109. V zadnjem napadu so imeli met celo za podaljšek, a je Rudy Gobert blokiral poskus Marcusa Morrisa.

Philadelphia se je vrnila v igro, saj je ugnala Atlanto s 16 točkami razlike. Joel Embiid je s 40 točkami postavil osebni rekord v končnici, Tobias Harris jih je dodal 22.

Philadelphia zapravila 21 točk prednosti
Tekma je bila sicer nenavadna, gostitelji so namreč že vodili z 21 točkami razlike, v tretji četrtini pa so se znašli v zaostanku, ko je prosta meta zadel Trae Young (skupaj 21 točk). Na igrišče je nato stopil Shake Milton. V prvem polčasu sploh ni igral, nato je povsem preporodil Sixerse, saj je iz petih poskusov zadel kar štiri trojke in gostitelji so ušli v varno vodstvo, ki ga tokrat niso več zapravili.