Florian Grillitsch. Foto: EPA

25-letni avstrijski vezist je po odhodu na odmor izvedel novico, tako da se potem ni več vrnil v igro, v 46. minuti ga je zamenjal Diadie Samassekou.

"Če je kdaj obstajal razlog za prekinitev tekme, je to to ... Florian Grillitsch je odšel, da bi se udeležil poroda svojega otroka," so iz kolektiva Hoffenheim tvitnili ob polčasu tekme Evropske lige proti beograjski Crveni zvezdi.

"Tega še nisem doživel," je za televizijsko postajo RTL dejal športni direktor Alexander Rosen, ki ga je navajal časopis Bild. "Morda pa bomo ponoči dobili otroka z imenom Evropa," se je še pošalil.

Grillitsch se je razveselil rojstva sina.

Zadetka Christopha Baumgartnerja (64.) in Munasa Dabburja (90.) sta Hoffenheimu zagotovila domačo zmago z 2:0 proti Crveni zvezdi.

Hoffenheim, ki se mu bo pridružil tudi novopečeni očka Grillitsch, naj bi se v nedeljo že vrnil na igrišče, ko se bo v Bundesligi pomerili z Werderjem iz Bremna.