Devetim zdravnikom ortopedom je bilo izdano pisno opozorilo zaradi goljufanja pri evidentiranju delovnega časa. Foto: BoBo
Devetim zdravnikom ortopedom je bilo izdano pisno opozorilo zaradi goljufanja pri evidentiranju delovnega časa. Foto: BoBo

Večinoma gre za neupravičeno izplačane covidne dodatke, ki so jih prejeli za delo na kliniki, čeprav tam dejansko niso bili prisotni. Po ugotovitvah inšpektorata za javni sektor je bilo takšnih ur, za katere so neupravičeno prejeli dodatek, 86, je poročal portal 24ur.com

Ortopedom so sicer že izročili dogovore o vračilu preveč izplačanih sredstev, v UKC-ju Ljubljana pričakujejo podpise te dni, vračilo denarja pa v naslednjem mesecu. Generalni direktor UKC-ja Ljubljana Jože Golobič mora inšpektoratu do 28. februarja predložiti sklenjene pisne dogovore o vračilu preveč izplačanih plač in dokazilo o izvedenem vračilu, so še pojasnili na inšpektoratu.

Na nepravilnosti pri evidentiranju delovnega časa na ortopedski kliniki je pokazal že nadzor službe za korporativno varnost v UKC-ju Ljubljana, ki je aprila lani ugotovil, da je skupina zaposlenih zdravnikov na ortopediji večkrat skupinsko evidentirala svoj prihod ali odhod v ozkem časovnem oknu. Zdravniki so sicer zanikali kakršno koli zlorabo sistema.

A je služba za korporativno varnost primerjala evidence prisotnosti in razporede delovnega časa zaposlenih na ortopedski kliniki, ki so jih podali v povezavi z opravljanjem dela pri drugem delodajalcu.

Ugotovili so, da so bili nekateri delavci po evidenci delovnega časa na ortopedski kliniki prisotni na delovnem mestu, delo pa so dejansko opravljali pri drugem delodajalcu.

Nepravilnosti so ugotovili pri 11 delavcih, med njimi je eden dal odpoved, pri enem je kršitev zastarala. Preostalim zaposlenim pa je UKC Ljubljana izdal devet pisnih opozoril pred redno odpovedjo pogodbe o zaposlitvi. Ker so omenjeni zdravniki prejemali tudi covidne dodatke za čas, ko naj bi delali na kliniki, pa se je zadeve torej lotil tudi inšpektorat za javni sektor.