Na natečaj je skupno prispelo 58 prispevkov v prozi in 39 ciklusov pesmi, so sporočili z Mladike.

Pisateljici Tadeji Krečič Scholten (1961) iz Ljubljane je prvo nagrado v kategoriji proze prinesla zgodba, naslovljena 2020. "Pisateljica na izviren način opiše družinsko srečanje v pocovidnem času, ko privrejo na dan potlačena čustva. Spretno in domiselno, s stopnjevanjem napetosti poglobi odnose med družinskimi člani, ki niso zaprti med štiri zidove, ampak bi se v njih vsakdo zlahka prepoznal. Krečičeva svoje pisanje opremi tudi z duhovitimi prebliski," piše v utemeljitvi.
Drugo nagrado je prejela Darinka Kozinc (1953) iz Solkana za zgodbo Časovne sledi. Avtorica v tej zgodbi "občutljivo obravnava temo iz časa druge svetovne vojne. V ospredju sta družinski spomin in odpuščanje, ki je edini temelj, na katerem velja graditi sedanjost in medčloveške odnose. Kozinčeva k obravnavani vsebini pristopa spoštljivo in s prepričljivim peresom."
Tretja nagrada je šla v roke Borisa Pangerca (1952) iz Doline pri Trstu za zgodbo Nenavaden prizor. "Gre za večplastno motiviko z vrhuncem v zagonetnem prizoru, ki poveže dve življenji. Je pa zgodba tudi potovanje v čas neke vasi, ki živi po pradavnih zakonih in običajih. Avtor tankočutno opisuje ruralni svet in njegove, tudi jezikovne posebnosti," lahko preberemo v utemeljitvi.
Komisija je za objavo priporočila še novele Brez solz Leva Detele, Roža Piščanec Ksenije Čuić Bratina, Premiki v Kantasti Luke Školča, Mamica, želim živeti Primoža Vresnika in Junak Tadeje Krečič Scholten.
V kategoriji poezije je slavila Miljana Cunta (1976) iz Ljubljane s ciklom, ki je na natečaj prispel pod geslom Svetloba v avgustu. Kot piše v utemeljitvi, pesnica v tem ciklu "prikazuje begavo držo sodobnega človeka, ki prestopa zanesljive okvire vsakdana. Bremeni ga nepreglednost doživetij, razkrajajo ga negotovosti, žalostijo izgube, zasleduje starost. Izpoved je posredovana v melanholičnem tonu in prijetnem zvenu."
Drugo nagrado je prejel Borut Gombač (1962) iz Maribora za cikel pesmi Skozi tisočera okenca. Vprašanje, čigava je prihodnost, je osrednje izhodišče v Gombačevi poeziji, prek katerega se dotakne raznolikih položajev človeka, piše v utemeljitvi.
Klavdija KIA Zbičajnik Plevnik (1972) z Raven na Koroškem je prejela nagrado za haiku pesmi Snežna sova. Pesnica "je avtorica verižno prepletenih haikujev, ki se s ponavljanjem zadnjega verza vsake kitice zapletejo v venec in presenetijo bralca z oblikovno izvirnostjo ter pomensko drznostjo", so zapisali v utemeljitvi.
Komisija je v objavo priporočila še cikel pesmi Bela Andraža Poliča, cikel Pesmi njej Dragana Mitića, cikel pesmi Ane Kumperger, cikel pesmi Franja Frančiča in pesniški cikel Zlata jajca Petre Koršič.