A Primorci so v lovu na še eno lovoriko ‒ državni naslov. Če bi osvojili naslov državnega prvaka, bi postali eden redkih košarkarskih klubov v Evropi, ki bi v eni sezoni osvojili kar štiri lovorike. Še vedno ste vabljeni k sodelovanju in postavljanju novih vprašanj.

Vabljeni k sodelovanju

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.

Športni SOS deluje tudi v avdioobliki ‒ Naročite se na podkast SOS-odmev!

Real Madrid bi v sezoni 1984/1985 lahko osvojil celo pet lovorik, saj je igral tudi v finalu Evrolige (oziroma Pokalu državnih prvakov), kjer pa je klonil proti Ciboni s 87:78. Dražen Petrović je za zmagovalce dosegel kar 36 točk. Foto: AP

1.343. Sixt Primorska lahko v letošnji sezoni osvoji štiri lovorike. Je to kdaj uspelo kakšni evropski košarkarski ekipi?
Tilen Jamnik, Žiga Bojc

Sixt Primorska je letos že osvojila pokal, superpokal in ABA2, če v mozaik doda še državno prvenstvo, bi tako res osvojila štiri lovorike. Tovrstni poker je sila redek, pregled po evropskih klubih izvrže najmanj sedem tovrstnih primerov.

Seveda je pri tem nujno treba dodati stavek, da imajo klubi v različnih državah na voljo različno število tekmovanj, kjer lahko osvajajo lovorike. Najdominantnejše ekipe so imele običajno na voljo le tri tekmovanja (domače prvenstvo in pokal ter eno evropsko tekmovanje).

Našel sem sedem takih primerov, pri osmem (Smelt Olimpija) pa je pomagal novinar Drago Perko. Sem še koga pozabil? Pišite in dopolnite tabelo, iskrena hvala!

- Evropa: osvojitev kakšnega od evropskih pokalov
- Ostalo: drugi domači pokal (superpokal, ligaški pokal, pokal princese Asturije ...), regionalna tekmovanja (ABA, VTB, evropski superpokal ...) ali priložnostni turnirji (Fibin božični turnir, pokal Gomelski ...).