Kronaveter v 93. minuti potopil Olimpijo

Huda napaka Vidmarja darilo za Kronavetra
Drugi derbi v sezoni je postregel s preobrati. Maribor je namreč povedel z 2:0, Olimpija pa je izenačila. In ko je že kazalo, da se bo srečanje končalo z delitvijo točk, je v 93. minuti Vidmar nespretno ustavil povratno podajo Erica Boakyja, tako da je do žoge prišel Kronaveter, ki jo je nato z okoli metra poslal v prazna vrata. Malo pozneje je Rudi Požeg Vancaš dotolkel Olimpijo z golom za 4:2.

Rok Kronaveter je bil z dvema goloma mož odločitve. Kronaveter je pred sezono v Maribor prestopil iz Olimpije, za katero je igral štiri sezone. Foto: www.alesfevzer.com

Končna statistika: posest žoge 60:40 za Olimpijo, skupaj streli pa 13:12 za Maribor, ki je sprožil tudi tri strele več v okvir vrat (7:4). Varovanci Darka Milaniča so s šesto zaporedno zmago prevzeli tudi vodstvo na lestvici. Točkovno so se izenačili z Olimpijo, a imajo boljšo razliko v golih.

Zahović ohladil domače
Vijoličasti so pred 7.000 gledalci v Stožicah sanjsko odprli tekmo, saj so zadeli že v prvi minuti. Dino Hotić je z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kamor je ob neodločni obrambi domačih (zamudil je Vitalijs Maksimenko) vtekel Luka Zahović in z glavo za prvo vratnico matiral Nejca Vidmarja. Malo pozneje je Vidmarja z okoli 20 metrov namučil še Rok Kronaveter.

Zahović že v 1. minuti zadel za vodstvo Maribora

Hotić spet podal, Kronaveter v polno
Mariborčani so bili v uvodnih minutah nevarnejši in v 16. minuti povišali vodstvo. Z desne strani je Hotić znova poslal predložek v sredino kazenskega prostora, kjer je Kronaveter dobil dvoboj z Denisom Šmetom, nato pa z glavo ukanil Vidmarja. V 24. minuti je imel Zahović na nogi 3:0, a je njegov poskus na golovi črti z glavo izbil Maksimenko. Dve minuti pozneje je bil zadetek Zahovića upravičeno razveljavljen zaradi roke podajalca Hotića.

Zadetek Menala za upanje Olimpije
Olimpija je v 33. minuti znižala zaostanek, zadela je iz prve prave akcije. Po akciji Stefana Savića in Tomislava Tomića je Luka Menalo s približno desetih metrov poslal žogo pod prečko. Zadetek je dvignil Ljubljančane, ki so nato nanizali še nekaj obetavnih akcij, a polčas se je končal z 1:2. Še statistika prvega dela: posest žoge 59:41 za Olimpijo, streli v okvir vrat pa 4:2 za Maribor.

Kronaveter po podaji Hotića povišal na 2:0

Vukušić zapravil enajstmetrovko, a nato popravil napako za 2:2
Zeleno-beli so v 55. minuti prišli do izenačenja. Nemanja Mitrović je v kazenskem prostoru za dres povlekel Mirala Samardžića, sodnik Nejc Kajtazović pa je po posvetovanju s stranskim sodnikom pokazal na belo točko. K žogi je pristopil Ante Vukušić, čigar poskus je Kenan Pirić ubranil, a je odbita žoga spet prišla do Vukušića, ki jo je poslal v nebranjeni del mreže.

Luka Menalo znižal zaostanek Olimpije

Dimna zavesa v Stožicah
Na drugi strani je imel malo pozneje izjemno priložnost za Maribor Zahović, vendar se je s parado izkazal Vidmar, ki je žogo odbil čez prečko. V 62. minuti je bil obračun zaradi dima, ki so ga "skuhali" navijači Maribora, prekinjen za nekaj minut.

Peričić skorajda matiral Pirića
V zadnji četrtini tekme se je igra nekoliko umirila, nekoliko več želje po zmagovitem golu so pokazali gostitelji. V 90. minuti bi Špiro Peričić ob nespretnem izbijanju po podaji iz kota skorajda premagal lastnega vratarja Pirića.

Vukušić popravil "napako" za 2:2

Vidmar nespretno ustavil žogo
Sledil je šestminutni podaljšek. V 93. minuti je Boakye povratno podal zahtevno žogo, ki jo je Vidmar v klečečem položaju poskušal ustaviti s stegnom. Ni mu uspelo, žoga se je odbila nekaj metrov stran, do nje je pritekel Kronaveter, obšel Vidmarja in žogo pripeljal v gol za 3:2. Piko na i slavju gostov je v 95. minuti postavil Požeg Vancaš, ki je po podaji Kronavetra zaključil protinapad.

Pogovor s trenerjema Hadžićem in Milaničem po koncu tekme

Hadžić: Premagali smo sami sebe
"Čestitam Mariboru. Mi smo premagali sami sebe, s čimer pa nočem tekmecu ničesar vzeti. V določenih trenutkih je bil zagotovo kakovostnejši kot mi. Tudi mi smo imeli nekaj dobrih trenutkov, izgubili pa smo zaradi naših napak. Maribor je na koncu zasluženo zmagal. Kar zadeva tretji zadetek, pa je to velika napaka vratarja. Tega se preprosto ne sme delati,"
je bil po tekmi razočaran trener domačih Safet Hadžić, ki je pred tem na šestih tekmah proti Mariboru ostal neporažen.

Olimpija v izdihljajih tekme klonila pred Mariborom

Milanič: Zasluženo smo zmagali
Zadovoljnejši je bil razumljivo trener gostov Darko Milanič: "Odigrali smo zelo dobro tekmo in zasluženo zmagali. Kakovostnega tekmeca smo ustavili v tistem, v čemer je najboljši. Priigrali smo si več priložnosti, hitro povedli, tudi dobro igrali. Potem pa smo popustili, saj nismo še na želeni ravni. Tako smo nasprotniku spet dovolili v igro. V drugem polčasu pa smo spet garali, to pa nas je nagradilo z dvema goloma. Zadovoljni smo tako z današnjo tekmo kot tudi rezultatsko serijo."

Mojstrski strel Maroše

Maroša dvakratni strelec v Murski Soboti
Na večerni tekmi je Mura s 3:0 strla Domžale. Dvakrat je zadel Amadej Maroša (28., 69.), enkrat pa Nino Kouter, ki je v 58. minuti sprožil s 25 metrov in zadel levi zgornji kot vrat Ajdina Mulalića. Gostje so bili najbližje zadetku v 68. minuti, ko je veselje Tamarju Svetlinu preprečila prečka.

Prihodnjo soboto Maribor - Mura
Sobočani so niz neporaženosti povišali na štiri tekme in ohranjajo stik z vrhom, saj za vodilnima zaostajajo le za točko. Prihodnjo soboto bo Mura gostovala v Ljudskem vrtu, kar bo nov izjemno zanimiv obračun.

V nedeljo bosta srečanji CB24 Tabor Sežana – Bravo in Rudar – Triglav, v ponedeljek pa še Aluminij – Celje.

Umrl je Suad Beširević

V 57. letu starosti je umrl nekdanji trener Olimpije Suad Beširević. Popularni Suljo je zeleno-bele vodil med majem 2002 in majem 2003. Skupno je Olimpijo vodil na 40 tekmah (18 zmag, 12 remijev, 10 porazov). V sezoni 2002/03 je z zmaji postal tudi pokalni prvak. Septembra 2003 je bil trener Olimpije, ko je ta za Bežigradom remizirala z Liverpoolom (1:1). V slovenskem prvenstvu ni smel biti na klopi Olimpije, saj ni imel ustrezne licence, zato je bil registriran kot igralec s številko 99. Olimpija je pod njegovim vodstvom izenačila najvišjo zmago nad Mariborom. Julija 2003 je premagala večnega tekmeca s 6:1, pri čemer je bil Beširević tudi izključen.