Prva tekma se ni izšla po slovenskih željah. Foto: Sandi Škvarč

Nekoliko oslabljena slovenska vrsta, nastop je tik pred odhodom na Češko odpovedal Denis Totošković, je prvi polčas izgubila z 0:2, potem ko sta v deseti in 19. minuti zadela Michal Holy in Tomaš Vnuk. V 35. minuti je Slovence v igro vrnil Matej Fideršek, a je v 38. minuti kazenski strel unovčil Tomaš Koudelka in postavil končni izid.

Na svetovno prvenstvo v Litvi se bo s turnirja v Brnu prebil le zmagovalec skupine, drugouvrščenega čakajo dodatne kvalifikacije. Slovenija na svetovnem prvenstvu še ni igrala, tokrat se zanj poteguje sedmič.

Slovenci bodo drugo tekmo igrali v ponedeljek ob 21. uri proti prvim favoritom Kazahstancem, ki jim je v uvodnem krogu spodrsnilo proti Romuniji (1:3). Zadnji obračun Slovenijo čaka v sredo proti Romuniji.