Rok Kronaveter, ki je zadel že proti Olimpiji, se je na drugi zaporedni spomladanski tekmi vpisal med strelce za svoj 12. gol prvenstveni gol. Maribor je prvič premagal Muro, odkar se je ta vrnila med elito. Foto: www.alesfevzer.com

Mariborčani so si po začetnem otipavanju prvo priložnost priigrali v 8. minuti, ko je do strela ob neodločni obrambi domačih prišel Aleks Pihler in stresel prečko.

Maribor z zmago na Fazaneriji bližje Olimpiji
Kronaveter popeljal Maribor v vodstvo

Kronaveter meril v "malo mrežico"
Natančnejši je bil v 17. minuti Rok Kronavater, ki je z desne strani potegnil proti sredini, nato pa z diagonalnim strelom s kakšnih 20 metrov natančno meril v malo mrežico Deana Šafarića. Maribor je bil še naprej nevarnejši. V 31. minuti je Rudi Požeg Vancaš meril s podobnega položaja kot Kronaveter, a je bil Šafarić na mestu. Polčas se je tako končal z minimalnim vodstvom gostov. Mura je imela nekaj več žoge v nogah (53:47), a je bil Maribor nevarnejši: skupaj streli 9:3, v okvir vrat 3:1.

Kous in Šušnjara poskrbela za izenačenje

Šušnjara z golom kronal napade Mure
Mura je v nadaljevanju zaigrala precej odločneje, medtem ko je Maribor prežal na protinapade. V 54. minuti se je Nino Kouter na levi strani sam prebil pred Kenana Pirića, a je ta z dobro obrambo z nogo ubranil poskus. Muraši so še naprej pritiskali in v 66. minuti izenačili. Žiga Kous je z desne strani prodrl v kazenski prostor, nato pa podal v sredino, kjer je Luka Šušnjara s strelom po tleh matiral Pirića. Vijoličasti so zahtevali prepovedan položaj Kousa, a jih sodnik Dejan Balažič ni "uslišal".

Izjemna podaja Vilerja, zmagoviti gol Kotnika

Izjemna podaja Vilerja in odločilni gol Kotnika

Obe ekipi sta do konca napadali za zmagoviti gol. Naposled je to uspelo vijoličastim. Mitja Viler je v 86. minuti z izjemno podajo čez polovico igrišča za hrbtom domače obrambe našel rezervista Andreja Kotnika, ki je sam pritekel pred vratarja Šafarića in ga s strelom med nogama tudi matiral (2:1).

Filipović v 92. minuti zapravil priložnost za izenačenje

Analiza po koncu tekme Mura – Maribor

Ko je že kazalo, da je Kotnik zlomil odpor Mure, so Prekmurci v 92. minuti prišli do izjemne priložnosti za izenačenje. Osrednja branilca Maribora Luka Koblar in Nemanja Mitrović sta namreč v skoku trčila, tako da je podaja prišla do Andrije Filipovića, ki je sam pritekel pred Pirića, a grdo zgrešil okvir vrat. Končna statistika: posest žoge 52:48 za Muro, skupaj streli pa 14:9 (v okvir vrat 5:4) za Maribor.

Sežanci (fotografija je arhivska) so v boju za obstanek dosegli pomembno zmago. Foto: www.alesfevzer.com

Vujadinović povedel Domžale v vodstvo
Tabor Sežana, ki jo vodi Mauro Camoranesi, je v uvodni tekmi dneva z 2:1 premagala Domžale. Domžale, na klopi katerih je Andrej Razdrh, ki je na začetku sezone vodil še Sežano, so bolje začele srečanje na stadionu Rajka Štolfe. Povedli so v 17. minuti, ko je po kotu žoga prišla do Nikole Vujadinovića, ki je streljal z glavo, žoga se je odbila pred Arianom Renerjem in končala v mreži.

Zebić s "projektilom" izenačil na 1:1

Zadetki s tekme CB24 Tabor Sežana – Domžale

Sežana je izenačila v 35. minuti. Rodrigue Bongongui je z desne strani poslal žogo v sredino kazenskega prostora, Leon Sever sicer ni prišel do strela, je pa žogo zavrnil nekaj metrov nazaj do Maria Zebića, ki je žogo z 18 metrov poslal pod prečko nemočnega Ajdina Mulalića.

Stevanović mož odločitve
Odločitev o zmagovalcu ja padla v 74. minuti, ko je rezervist Stefan Stevanović potegnil v protinapad in s strelom z roba kazenskega prostora poslal žogo v levi zgornji kot Mulalića. Stevanović je imel v 82. minuti še večjo priložnost, a je Mulalić dobil dvoboj na "štiri oči".

Bravo in Celje že tretjič remizirala 2:2

V zadnji tekmi dneva je deveti Bravo izvlekel točko pri četrtem Celju (2:2), kar pomeni, da se je že tretje medsebojno srečanje končalo z enakim izidom. Po prvem polčasu je bilo 1:1 (Žan Benedičič; Roko Baturina), nato pa je v 49. minuti od daleč streljal Sandi Ogrinec, žoga je zadela enega od celjskih branilcev, spremenila smer in končala v golu. Domači so izenačili v 69. minuti. Mitja Lotrič je v kazenskem prostoru našel Daria Vizingerja, ki se je dobro znašel in mimo vratarja Igorja Vekića poslal žogo v mrežo za svoj 14. gol v sezoni.