Po 24 odigranih krogih ima tako Olimpija, ki je z 2:1 v torek premagala Aluminij, na vrhu prvenstvene lestvice znova štiri točke naskoka pred drugouvrščenim Mariborom.

Mitja Lotrič je s projektilom z 20 metrov razparal Pirićevo mrežo za končnih 2:0. Foto: www.alesfevzer.com

V naslednjem krogu bodo zeleno-beli v Stožicah gostili vselej neugodno Muro, medtem ko bo Maribor v Ljudskem vrtu poln izkupiček točk lovil proti Bravu, ki si je v sredo s preobratom proti Domžalam (2:1) priboril šesto zmago sezone.

Taktični boj v prvem polčasu
V prvem polčasu štajerskega derbija so bili gledalci na stadionu Z'dežele priča taktičnemu boju obeh ekip. Igra je potekala predvsem na sredini igrišča, priložnosti so bile redke. Za odtenek so bili boljši Mariborčani, že v 4. minuti je dlani domačega vratarja Matjaža Rozmana z diagonalnim strelom ogrel Rok Kronaveter, v 20. minuti je Rozman ustavil strel Jasmina Mešanovića iz protinapada, po dobre pol ure igre je nevarno z razdalje sprožil še Aleks Pihler, a je bil tudi temu poskusu Rozman kos. Mariborčani so vršili pritisk na celjska vrata, vendar neuspešno. Na drugi strani Celjani niso bili pretirano učinkoviti, njihovi streli so bili redki in nenatančni.

Vizinger uspešno zaključil protinapad za 1:0
Mariborčani na stadionu Z'dežele niso imeli svojega večera. Podaje in predložki so bili nenatančni, strelom v okvir vrat pa je bil vedno kos domači vratar Matjaž Rozman. Foto: www.alesfevzer.com

Vizinger zadel iz protinapada
Vseeno so bili prav gostitelji tisti, ki so v drugem polčasu povedli. V 11. minuti nadaljevanja je v polno zadel Dario Vizinger. Domača ekipa je izvedla bliskovit protinapad, Žan Benedičič je po levi strani zdrvel proti golu nasprotnika in z diagonalnim predložkom pred vrati našel vtekajočega Vizingerja. 21-letnik iz Čakovca je s polvoleja s štirih metrov ukanil nemočnega vratarja Kenana Pirića za 1:0. Vizinger je bil ves čas trn v mariborski obrambi, po še enem izmed protinapadov je nekaj minut pozneje z lobom iz obrata zadel zgornji del prečke.

Evrogol Lotriča dokončno pokopal Maribor

Evrogol Lotriča za potrditev celjske zmage
Napadi Maribora so bili jalovi. Vijoličaste je na cedilu pustila zadnja podaja, predložki so bili nenatančni, tudi prihod rezervistov Marcosa Tavaresa in Reneja Miheliča ni osvežil igre ekipe Darka Milaniča. Ko je že kazalo, da bo Celjanom za zmago zadostovala minimalna razlika, pa je v 89. minuti za evrogol poskrbel Mitja Lotrič. Drugi najboljši strelec Celjanov je z 20 metrov silovito sprožil in žogo pod prečko poslal v Pirićev gol. Prekrasen zadetek, ki je dokončno pokopal upe Mariborčanov. S tem agonije gostujoče ekipe še ni bilo konec, v izdihljajih obračuna je še drugi rumeni karton v šestih minutah zaradi nešportne poteze prejel Nardin Mulahusejnović.

Celjani in Mariborčani so se v tej sezoni pred sredno tekmo pomerili že dvakrat. V mestu ob Savinji so gostitelji slavili z 2:1, v Ljudskem vrtu pa so se jim Mariborčani maščevali z minimalno zmago (1:0).

Mihelič in Lotrič po derbiju
Milanič in Kosič po štajerskem derbiju
Celjski nogometaši drugič letos dobili štajerski derbi
Veselje nogometašev Brava po zadetku Davida Brekala. Šesto zmago v sezoni je Ljubljančanom v 81. minuti prinesel Roko Baturina. Foto: www.alesfevzer.com

Preobrat Brava za šesto zmago v sezoni
Nogometašem Brava je na njihovem terenu uspel preobrat za poln izkupiček točk. V prvem polčasu gledalci niso videli zadetka, v nadaljevanju pa so prvi mrežo zatresli Domžalčani. V 55. minuti je Slobodan Vuk v kazenskem prostoru prišel do žoge in jo z levico hladnokrvno poslal v vratarjevo levo malo mrežico. Toda veselje gostujoče ekipe ni trajalo dolgo, že nekaj minut pozneje je izid po lepi akciji iz prekinitve izenačil David Brekalo. Po predložku iz prostega strela je 21-letni branilec z glavo zadel iz bližine. Zmagovalca je slabih deset minut pred iztekom rednega dela srečanja odločil Roko Baturina. 19-letnik iz Splita je izkoristil natančno globinsko podajo, zdrvel v protinapad, preigral vratarja Ajdina Mulalića in žogo poslal v prazno mrežo. Gostje so si do konca tekma prizadevali izid izenačiti, a zaman.

Bravo po preobratu porazil Domžale

Karničnikov evrogol premalo za zmago Mure
Fazanerija je gostila zadnjo sredno tekmo 24. kroga, na kateri je Mura gostila Rudar. Končala se je brez zmagovalca (1:1). Prvi zadetek na tekmi je v 37. minuti dosegel Žan Karničnik, ki je z evrogolom matiral nemočnega velenjskega vratarja Mateja Radana. Toda to za polno bero točk ni bilo dovolj, v uvodnih minutah nadaljevanja je izid izenačil Sanjin Lelić, ki se je izmuznil domačim branilcem in po predložku Josipa Filipovića z desne strani povsem neovirano zadel z glavo ob drugi vratnici.