Gorica, štirikratni slovenski prvak, se vrača med elito. 24-letni Nigerijec Bede Osuji je bil poleg Begića in Volariča osrednje ime pri razpoloženi Gorici. Foto: www.alesfevzer.com

Po remiju v Novi Gorici (prva tekma: 1:1) je bilo več takšnih, ki bi stavili na Triglav, češ da ima močnejšo ekipo in predvsem tekmovalni ritem, toda na povratni tekmi so varovanci Vlada Šmita pred 500 gledalci delovali popolnoma nebogljeno, kot da bi jim vroče sonce (bilo je skoraj 30 stopinj Celzija) že po nekaj minutah izsesalo vse moči.

Goričani so vseskozi narekovali ritem, pod zadetke se je podpisalo pet različnih strelcev, v glavni vlogi sta bila komaj 17-letni Tjaš Begić in Bede Osuji, sicer strelca zadetkov v prvem polčasu. V strelih v okvir vrat je bilo na koncu 2:9.

Prvi zadetek je dosegel Tjaš Begić, kar je bil njegov prvenec v članski ekipi Gorice. Foto: BoBo

Obramba Triglava nebogljena
Tjaš Begić
, ki ga je Borivoje Lučić presenetljivo uvrstil v začetno postavo, je imel že v štartu lepo priložnost, a se je Jalen Arko še lahko veselil dobljenega dvoboja. V 25. minuti je Begić z natančnim strelom na levi strani kazenskega prostora (podajalec: Volarič) le načel Triglavovo mrežo in dosegel svoj prvi zadetek v članski ekipi Gorice. Osuji je v 29. minuti po podaji Mattea Tomička neubranljivo streljal z glavo v desni kot Arkovih vrat.

Tik pred drugim zadetkom po veliki napaki Triglavove obrambe ni zadel Leon Marinič, ki je napako popravil v 56. minuti. Akcijo je začel Begić, Osuji je podal Mariniču, ta pa je z diagonalnim strelom dokončno odpravil dvome o tem, kdo bo naslednjo sezono igral med elito.

Leon Marinič, strelec tretjega zadetka, je šel po uri igre z igrišča, prejel je velik aplavz goriških navijačev. Foto: www.alesfevzer.com

Triglav se je hitro predal
Goričani se niso ustavili, kranjsko obrambo so znova osmešili v 61. minuti. Volarič je vse opravil na levem krilu, podaja pred gol je šla mimo petih nogometašev Triglava, Rok Grudina pa je moral le podstaviti nogo. Številni navijači Gorice so začeli svoj ples, ko je tik pred odmorom za osvežitev po podaji Osujija vratarja Marjanovića matiral še rezervist Jaka Kolenc.

Triglav je bil v napadu ob discipliniranih Goričanih neviden, omembe vreden je bil pravzaprav le strel Luke Majcna v 40. minuti, ko je poskusil od daleč, a je Darko Marjanović dobro posredoval.

Gorica z izjemno predstavo poslala Triglav v drugo ligo

KVALIFIKACIJE ZA POPOLNITEV PRVE LIGE, povratna tekma:
TRIGLAV – GORICA 0:5 (0:2)
500; Begić 25., Osuji 29., Marinić 56., Grudina 61., Kolenc 69.

Triglav: Arko, Gliha (35./M. Wilmots), Arh Česen, Milanović, Bojić (35./Majcen), Mertelj, Udovič, Čerimagić, Mlakar, Rogelj, Petric (55./Ahmetaj).

Gorica: Marjanović, M. Kavčič (77./Paljk), Bardanca, T. Kavčič, Tomiček, Grudina, Jermol, Begić (68./Hodžić), Marinič (60./Kolenc), Volarič, Osuji.

Sodnik: Rade Obrenović (Ljubljana)

Brkić: Nismo dozoreli, saj smo prejeli "petardo" na odločilni tekmi

Prva tekma:
GORICA – TRIGLAV 1:1 (1:1)
320; Osuji 27.; Arh Česen 30.

Gorica je deseti član Prve lige in jo v 1. krogu sezone 2020/21 čaka gostovanje pri Olimpiji.