Med polčasom so v ljubljanskem taboru izvedeli, da je bil eden izmed košarkarjev pozitiven na dopoldanskem testiranju na okužbo s koronavirusom. Zmaji so testiranje opravili že v četrtek po vrnitvi iz Pariza, kjer so klonili v uvodnem krogu Evropskega pokala, v nedeljo pa so se testirali že za sredo, ko naj bi v Stožicah gostili Bursaspor. Takoj so obvestili tudi Krko, srečanje, ki ga je s 77:69 dobila Olimpija, pa so odigrali do konca. Okuženi drugega polčasa ni igral, kot pa so sporočili iz ljubljanskega kluba, košarkar nima nobenih simptomov in se dobro počuti. Zdaj sta obe ekipi v 24-urni samoosamitvi, kamor sta odšli takoj po odigranem dvoboju. Po tekmi tako tudi niso dajali izjav oziroma ni bilo novinarske konference. Le ljubljanski direktor Davor Užbinec je sporočil novico o okužbi.

Med glavnim odmorom tekme med Cedevito Olimpijo in Krko smo prejeli informacijo, da je eden od igralcev našega članskega moštva pozitiven na covid-19. V tem tednu je ekipa prestala dve testiranji. Po vrnitvi iz Pariza smo opravili prvi test, vsi rezultati pa so bili negativni. V nedeljo zjutraj smo znova, po protokolu 7DAYS EuroCupa, opravili še eno testiranje, saj nas v sredo v Stožicah čaka tekma z Bursasporom. Med tekmo je nato prišla informacija o tem, da imamo pozitiven primer. Odzvali smo se takoj in opravili vse potrebne protokole. Vseskozi smo bili v stiku z dr. Mariem Fafangljem z Nacionalnega inštituta za javno zdravje, in dr. Markom Bitencem iz Medicinskega centra Ljubljana. Vsi deležniki tekme gredo v 24-urno samoizolacijo. Igralec ni pokazal nobenih simptomov. Vsi veste, da kot klub skozi celotni čas skrbimo za vse epidemiološke smernice.

Davor Užbinec, direktor Cedevite Olimpije

Olimpija je ves čas v navezi z NIJZ-jem in čaka na nadaljnja navodila. V klubu upajo, da bodo, če bodo okužbo omejili in bodo novi testi drugih negativni, lahko igrali naprej, saj na primer v Evropskem pokalu lahko igra ekipa, ki ima manj kot tri okužene igralce. Enaka pravila veljajo tudi za Evroligo, kjer so se okužbe pojavile že pri CSKA-ju, Barceloni in Himkiju. Ob morebitni daljši karanteni bi morali prestaviti prihajajoče tekme. Na Olimpijinem urniku je v sredo dvoboj z Bursasporjem v Evropskem pokalu, v soboto bi morala gostovati v Ligi ABA pri Primorski, naslednji torek pa naj bi v Stožice prišla Gran Canaria. Tudi na Krkinem sporedu je naslednja tekma že v sredo, ko bi se morali Novomeščani v 1. SKL, ki so jo sicer začeli z dvema zanesljivima zmagama, pomeriti s Podčetrtkom. V soboto v jadranski ligi gostijo Igokeo, naslednjo sredo pa v sklopu 1. SKL Primorsko.

Pri Krki prvič Milovanović, pri Olimpiji Jones

To je bil sicer v dobrih dveh tednih drugi medsebojni obračun. Znova je bila boljša Olimpija, toda Krka se je podobno kot v Kranju na superpokalu dobro upirala favoriziranim zmajem. Novomeška zasedba je imela v nasprotju s prvo tekmo na voljo tudi Milana Milovanovića, kar se je, čeprav srbski center še ni povsem pripravljen, že poznalo v rotaciji pod obročema. Zdaj čaka le še Jureta Škifića, ki bo okreval še nekaj časa. Pri Olimpiji je prvič zaigral nova okrepitev Jarrod Jones, ki je takoj po prihodu na igrišče na začetku druge četrtine zadel za tri, a nato tudi hitro naredil dve osebni napaki in srečanje po treh minutah do konca spremljal s klopi.

Ob igrišču je soigralce spodbujal nesrečni Mangok Mathiang. Avstralski center južnosudanskih korenin se je huje poškodoval tik pred superpokalom. Od njega so v zmajevem gnezdu veliko pričakovali. Za sabo ima namreč zelo uspešno sezono v Turčiji, kjer je v povprečju v statistiko vpisoval dvojni dvojček, 12,7 točke in 10,6 skoka, s čimer je bil celo prvi skakalec državnega prvenstva. V Ljubljani so veliko stavili na njegovo delovanje v raketi, kjer bi bil pravi zaščitnik obroča in tisti, ki bi nadzoroval skok, zdaj pa imajo zmaji največ težav prav z odbitimi žogami. Tako je bilo že proti Nanterru, Krka pa je skok dobila s 36:28, ob tem je 12 žog ujela v napadu (Olimpija le dve), kjer so zmaji zelo slabo zapirali, največ težav pa jim je ob tem povzročal Adin Vrabac, s sedmimi skoki tudi najboljši na tekmi. Pet od teh je ujel v napadu, kjer je bil ob vsakem metu soigralcev zraven v skoku.

To je bila tekma dveh enakovrednih tekmecev. Na koncu je presodil začetek tretje četrtine. Dejansko smo bili ves drugi polčas v igri. A je na koncu Olimpija pokazala svojo individualno kakovost, predvsem Perry in Brown. Ko se bosta vrnila Škifić in popolnoma okreval Milovanović, bomo igrali še dosti bolje,“ je v izjavi za javnost po tekmi povedal Krkin trener Vladimir Anzulović, ki je lahko zadovoljen s pristopom svojih varovancev in predvsem z njihovo igro v prvi četrtini. Gostje so odlično začeli obračun in z agresivno obrambo, ko je Nejc Barič na primer že pri prenosu tesno pokrival Kendricka Perryja, preprečili zmajem, da bi ujeli pravi ritem v napadu in jih prisilili v pet izgubljenih žog. Ob tem so iz prvih štirih poskusov zadeli še tri trojke in v šesti minuti že povedli za deset (12:2), nato pa celo za 13. V sedmi minuti je Olimpija šele dosegla drugi koš na tekmi, ko je bil pod obročem uspešen reprezentančni center Žiga Dimec, ki je ob novi medli predstavi na parketu prebil le dve minuti in pol.

Golemac: Pokazali smo pravi značaj

Sorodna novica Cedevita Olimpija in Krka po derbiju, ki so ga dobili zmaji, v samoizolacijo

V drugi četrtini so zmaji že ujeli nasprotnike, po prihodu iz garderobe pa zaigrali veliko bolje kot predtem. Energija na igrišču je bila boljša, boljša je bila tudi obramba, čeprav jo je Rok Stipčević (18 točk) še vedno prelahko prebijal in so bile v skoku še naprej težave. Do izraza je na koncu prišla tudi ljubljanska individualna kakovost. Razigral se je Rion Brown, ki je takoj na začetku drugega polčasa atraktivno zabil “alley oop“ po Perryjevi podaji. Ameriški krilni košarkar se je med pripravami nekoliko pozneje pridružil ekipi in je potreboval kar nekaj časa, da je našel ritem. Tokrat je bil odličen. Statistično je bil najboljši posameznik tekme in z 21 točkami – zadel je vse štiri poskuse izza črte – prvi strelec. Ob tem je zbral še šest skokov, največ med Ljubljančani, v ključnih trenutkih pa odigral zelo dobro v obrambi, ko je v zadnji četrtini ukradel dve pomembni žogi in podelil blokado.

“Čestitam fantom za zmago. Za to zmago smo garali. Pokazali smo pravi značaj po živčnem začetku tekme, ki ga je bilo pričakovati, saj je šlo za prvo tekmo v Ligi ABA po dolgem času. Po porazu v Eurocupu je obstajal pritisk, da je treba na tekmi zmagati. Fantom še enkrat čestitam, saj so se vrnili v tekmo, igrali odlično obrambo, garali in si želeli te zmage. Čestitam tudi Krki za odlično predstavo. Zahvaliti se želim navijačem, ki so bili enkratni. Dali so nam vetra v hrbet, ko smo to potrebovali. Tudi v manjšem številu so nam v veliko pomoč, ko so z nami,” je dodal trener Olimpije Jurica Golemac.