Slovenija se je izkazala z domiselno igro v napadu, veseli pa predvsem učinek Mika Tobeyja, ki se je takoj vklopil v ekipo. Izjemno je odigral predvsem prvi polčas, ko je dosegel 18 od 50 slovenskih točk. Foto: www.alesfevzer.com

Hrvaška je v drugem polčasu za hip prevzela pobudo in povedla s 54:62, z Dončićem v glavni vlogi pa so se Slovenci hitro vrnili in v velikem slogu končali tretjo četrtino, saj je Klemen Prepelič zadel skoraj s sredine igrišča za vodstvo s 77:70. Prepelič je strelski šov nadaljeval v zadnji četrtini in s svojo šesto trojko v 38. minuti odločil srečanje (91:79). Skupaj je dosegel 31 točk, met iz igre je imel 9/13.

Izjemen debi Tobeyja in opazna kemija z Dončićem
V Stožicah je bilo 8000 gledalcev, ki so imeli veliko razlogov za navdušenje. Njihova srca je takoj osvojil naturalizirani Američan Mike Tobey. Kdor je imel do danes pomisleke, ali gre za pravo okrepitev, jih zdaj nima več. Tobey, član Valencie, je dosegel 26 točk (iz igre 11/14), od tega 18 do odmora. Dokazal je, da ima mehko roko in da je zelo gibljiv igralec. Štiri koše je v prvem polčasu dosegel po akciji alley-oop, predvsem Luka Dončić mu je imenitno podajal na obroč.

Odličen slovenski uvod
Slovenija je začela s peterko Edo Murić, Jaka Blažič, Zoran Dragić, Luka Dončić in Mike Tobey. V prvi četrtini je prevladovala, z razpoloženima Prepeličem in Dončićem je v 6. minuti povedla z 18:8 in prisilila Veljka Mršića v prvo minuto odmora. Najvišja prednost Slovenije je dosegla 16 točk (26:10), Hrvaška pa je z delnim izidom 0:5 do konca prve četrtine zmanjšala zaostanek na 26:15.

Slovenski navijači so le dočakali novo reprezentančno tekmo in predvsem – Luko Dončića. 8000 gledalcev se je ob tem še dobro zabavalo, saj ni manjkalo domiselnih akcij. Foto: www.alesfevzer.com

Črna točka občasno preslaba obramba
V drugi četrtini se je razigral Mario Hezonja (15 točk v tem delu igre), z njegovo trojko je Hrvaška v 17. minuti prvič povedla (40:42) in si ob slabši slovenski obrambi v tretji četrtini nabrala osem točk prednosti. Takrat je Edo Murić s trojko znova zagnal slovenski napadalni ustroj, Dončić sicer ni tako izrazito zadeval, je pa zato imenitno podajal, Tobey (navijači so že skandirali njegovo ime) in predvsem Prepelič pa sta še naprej polnila hrvaški koš.

Sekulić s seznama umaknil Mahkovica in Glasa
Slovenija je zanesljivo dobila skok (43:32). To je bila druga pripravljalna tekma pred kvalifikacijskim turnirjem za olimpijske igre in še druga zmaga nad Hrvaško (v sredo je bilo na Reki 80:94). Selektor Aleksander Sekulić se je ob vrnitvi v Ljubljano odločil za krčenje seznama igralcev. Tako se je za sodelovanje kot prvima zahvalil Blažu Mahkovicu in Gregorju Glasu.

Slovenija v Stožicah porazila Hrvate

Aleksander Sekulić, selektor Slovenije: "Obe ekipi sta predstavili svoje napadalne vrline. Hrvaška je s Hezonja na čelu odigrala fantastično tekmo, mi pa smo v odločilnih trenutkih pokazali svojo kakovost. Lahko smo zadovoljni z zmago, videli pa smo še precej pomanjkljivosti, na katerih bodo delali v prihodnjih dneh. Imamo še dovolj časa in prepričan sem, da bomo v Kaunas prišli optimalno pripravljeni. Veseli me, da je Mike Tobey pokazal svojo kakovost in dokazal, da je velik plus za slovensko reprezentanco. O Luki Dončiću ne bi izgubljal besed. On je fenomen in njegov edini cilj v reprezentanci je, da ekipo pripelje na olimpijske igre."

Edo Murić, kapetan Slovenije: "Minilo je kar nekaj časa od zadnje tekme, ki smo jo odigrali pred takim številom publike. Priznam, da sem imel kurjo polt in le upam lahko, da bo to zdaj postala stalnica. Tekma je pokazala, da moramo na nekaterih segmentih igre še delati, a glavno zame je, da smo vsi pokazali veliko volje in želje. V Kaunas gremo samo z enim ciljem in to je da dobimo vse tekme in se uvrstimo na OI. Veseli me tudi predstava Mikeja Tobeyja, ki je pokazal, da je vsestranski igralec in da nam bo v veliko pomoč, kar se tiče Luke Dončića pa lahko povem samo to, da mi je v veliko čast igrati z najboljšim košarkarjem na svetu."

Murić vsaj še eno sezono pri Cedeviti Olimpiji

Cedevita Olimpija je sporočila, da bo v zasedbi za sezono 2021/22 tudi slovenski reprezentant Edo Murić, ki je kot prvi igralec postal del članske zasedbe Cedevite Olimpije ob združitvi Olimpije in Cedevite. Kot so sporočili iz kluba, je s Cedevito Olimpijo 29-letni Ljubljančan podpisal pogodbo, po kateri bo dres ljubljanske ekipe nosil vsaj do konca tekmovalne sezone 2021/22.