Marcus Rashford je v zadnji akciji na Old Traffordu zagotovil tri velike točke rdečim vragom. Foto: Reuters

Trener Ralf Rangnick se je že sprijaznil z novim spodrsljajem na Old Traffordu, kjer se je zbralo 73.130 gledalcev. Nekdanji strateg Uniteda David Moyes je pripravil odlično taktiko, gostje se niso zaprli, ampak so večkrat resno zapretili in bi si zaslužili točko.

V prvem polčasu si rdeči vragi niso priigrali nobene izrazite priložnosti. V 36. minuti je Cristiano Ronaldo padel v kazenskem prostoru, Kurt Zouma je agresivno posredoval, a sodnik Jonathan Moss ni pokazal na belo točko.

V 50. minuti je imel Fred veliko priložnost, žoga se je srečno odbila na njegovo nogo, a mu s 14 metrov z levico ni uspelo zatresti mreže. Alphonse Areola se je izkazal s parado. West Ham je zapretil v 54. minuti, ko je Jarrod Bowen zadel zunanji del mreže.

Rangnick je po uri igre na zelenico poslal Rashforda, osem minut pred koncem sta vstopila še Edinson Cavani in Anthony Martial.

Gostje so čakali na protinapade, ki pa jih niso uspeli izpeljati do konca. Tri minute pred koncem rednega dela je Tomaš Souček po podaji iz kota z glavo malce zgrešil vrata.

Ronaldo znova ni blestel. V zadnji minuti rednega dela je slabo streljal po podaji Bruna Fernandesa in Areola je brez težav žogo zadržal.

Cavani se je izognil prepovedanemu položaju
Sodnik Moss je že pogledal na uro, saj je tekla že 93. minuta. Rezervisti Uniteda so izpeljali zmagovito akcijo. Martial je na levi strani kazenskega prostora našel Cavanija. Urugvajski napadalec se je izognil prepovedanemu položaju in podal pred vrata, kjer je Rashford le še podstavil nogo. Videosodnik je zadetek priznal in takoj po izvajanju sredine je Moss odpiskal konec tekme.

Ragnick: Take zmage so najslajše
"Vzdušje v garderobi je izjemno. Vsi smo se zavedali, kako pomembna je bila ta zmaga. Take so najslajše, saj tekmec nima več časa, da bi izenačil. V obrambi smo se izkazali, bili smo dovolj agresivni. V napadu nismo vedno našli najboljših rešitev. Nismo imeli dovolj potrpljenja, veliko strelov je bilo nenevarnih. Zadetek sem si ogledal v svoji pisarni. Res je bilo zelo blizu prepovedanega položaja. V takih trenutkih potrebuješ tudi malo sreče," je poudaril trener Ragnick.

Manchester United ima zdaj točko več od West Hama, odigral pa je tudi tekmo manj.

Shelvey s prostega strela priigral tri točke Newcastlu
Pomembne zmage v boju za obstanek se je veselil Newcastle. Leeds je izgubil proti srakam z 0:1. Odločilni zadetek je v 75. minuti s prostega strela z 20 metrov dosegel Jonjo Shelvey. To je bila šele druga zmaga za Newcastle v letošnji sezoni, ko so apetiti močno narasli, saj so klub prevzeli bogati lastniki iz Savdske Arabije.

Kyle Walker-Peters je poskrbel za vodstvo Southamptona. Foto: Reuters

City prvič po koncu oktobra brez polnega izkupička
Nogometaši Southamptona so na večerni tekmi na stadionu St. Mary's končali niz 12 zmag Manchester Cityja. Varovanci Pepa Guardiole so 30. oktobra na domači zelenici izgubili proti Crystal Palaceu z 0:2, nato pa so ujeli zmagoviti ritem in si zagotovili lepo prednost na vrhu lestvice.

Southampton je za City očitno neugodna ekipa, saj se je z neodločenim izidom končala tudi prva medsebojna tekma na stadionu Etihad v Manchestru (0:0).

V 7. minuti se je v kazenskem prostoru odlično znašel Kyle Walker-Peters, ki je z zunanjim delom nogometnega čevlja spretno poslal žogo v mrežo. Po doseženem zadetku so se domači pomaknili v obrambo, ki je delovala odlično. Tekmecu je v prvem delu ponudila le dve priložnosti, obe je zapravil Raheem Sterling. Napadalec se je lahko le držal za glavo sedem minut pred odmorom, ko mu s petih metrov ni uspelo ugnati Fraserja Forsterja.

Pep Guardiola ni bil zadovoljen s predstavo svojih izbrancev. Nekajkrat se je pritoževal tudi nad sodniškimi odločitvami. V 79. minuti so gostje zahtevali najstrožjo kazen, a je videosodnik ni dosodil. Foto: Reuters

Laporte izenačil z glavo
Na začetku drugega polčasa so gostitelji zapravili tri lepe priložnosti za povišanje vodstva, dve je imel Albanec Armando Broja, ki je v 54. minuti zadel tudi vratnico, eno pa Jan Bednarek.

Kazen za neučinkovitost je sledila v 65. minuti, ko je Kevin De Bruyne izvedel prosti strel z desne strani, domača obramba je pozabila na Aymerica Laporta, ki je z glavo izenačil. Po izenačenju je bil bližje zmagi City, De Bruyne (70. minuta) in Gabriel Jesus (72. minuta) sta zatresla okvir vrat.

Trener Southamptona Ralph Hasenhüttl je bil navdušen po koncu tekme, ko mu je čestital Guardiola.