Nogometaši Maribora so se v derbiju prejšnjega kroga znesli nad Muro, tokrat so gladko premagali še CB24 Tabor Sežano. Foto: MMC RTV SLO/M. R.

Uvodno tekmo nedeljskega sporeda so na stadionu Rajko Štolfa v Sežani gladko dobili Mariborčani, ki so povedli že po pol minute, svojo premoč pa v nadaljevanju kronali s še tremi zadetki.

Tolić zadel že po 30 sekundah, nato še v 12. minuti
Kakšen začetek štajerskega kolektiva v Sežani! Že v 30. sekundi srečanja je namreč povedel z golom Marka Tolića. Ta je pravočasno utekel in globoko iz obrambe prejel dolgo globinsko podajo Luke Uskokovića. Velemojstrsko je zaustavil žogo in jo z lobom spravil čez nemočnega vratarja Jana Koprivca. Domača obramba je povsem 'zaspala', kot bi mignil, je bila za to kaznovana. To je bil za Tolića tretji prvenstveni zadetek v letošnji sezoni. V 12. minuti je Tolić vodstvo gostujoče ekipe podvojil. Akcija za zadetek je potekala po desni strani, od koder je Žan Vipotnik podal pred vrata, Jan Repas je Toliću lepo prepustil žogo, ta pa je 'iz prve' še drugič na tekmi matiral Koprivca za 0:2.

Sorodna novica Olimpija na krilih Sešlarja v Domžalah nadaljevala zmagoviti niz

Brnić povišal na 0:3
Tolić je nadaljeval odlično predstavo, po dveh zadetkih se je nato v 24. minuti izkazal še s podajo. Z leve strani je lepo poslal žogo prostemu Ivanu Brniću, ki je rutinirano z desnico zaključil za 0:3. Gostiteljem nikakor ni uspelo razviti želene igre, edino pravo (pol)priložnost je pripravil in zapravil Zacharie Iscaye, ki je zapretil po samostojnem prodoru po dobre pol ure igre.

Tolić dopolnil 'hat-trick' v 66. minuti
V nadaljevanju sta si obe ekipi priigrali nekaj lepih polpriložnosti, najlepšo je za domačo ekipo na začetku drugega polčasa zapravil Fahd Ndzengue, ki pa mu na koncu iz mrtvega kota ni uspelo premagati vratarja Ažbeta Juga. V 66. minuti je moral Koprivec po žogo v svojo mrežo še četrtič in tretjič po strelu izjemnega Tolića. Ta je lepo preigraval in z nizkim strelom z roba kazenskega prostora žogo poslal v mrežo ob desni vratarjevi vratnici. Do konca srečanja se izid ni več spremenil.

Zadetki s tekme Tabor Sežana – Maribor

Koprčani povedli, Celjani izenačili
Celjani so pred reprezentančnim premorom zadržali drugo mesto na lestvici in ohranili dve točki prednosti pred današnjim tekmecem – Koprom. Ekipi sta si razdelili točke, bilo je 1:1.

Celjani so bili v prvem polčasu podjetnejši: imeli so terensko premoč, pa tudi več priložnosti. V 15. minuti je Aljoša Matko poslal predložek v kazenski prostor, Lovro Bizjak je streljal z glavo čez vrata. Pred tem je nevarno z glavo streljal Damjan Vuklišević, z obrambo se je izkazal vratar Kopra Adnan Golubović.

Čeprav Koper ni imel večjih priložnosti, se je ob izteku prvega polčasa razveselil vodilnega gola. Bede Osuji je v 43. minuti zanesljivo izvedel 11-metrovko, potem ko je Vuklišević storil prekršek nad Brightom Edomwonyijem v kazenskem prostoru. Edomwonyi je priigral tudi drugo 11-metrovko za Koprčane v 57. minuti, v kazenskem prostoru ga je na tla zrušil Nejc Ajhmajer. Tokrat je z bele točke streljal Andrej Kotnik, a je priložnost za povišanje vodstva zapravil, saj je žogo poslal čez vrata.

Aljoša Matko je v 60. minuti izenačil (1:1). Morozov, Ikwuemesi in Matko so kombinirali, Matko pa je z močnim strelom žogo poslal pod prečko.

Pozneje sta obe ekipi sicer prišli do nekaj strelov, ki pa niso bili dovolj dobri, Celjani pa so bili vseeno konkretnejši in v 78. minuti zapravili še eno lepo priložnost prek Charlesa Ikwuemesija.

V 89. minuti je imel žogo za preobrat in zmago Tin Matić, vendar je malce z leve strani v kazenskem prostoru zadel le vratnico, v 91. minuti pa je nevaren strel Matica Vrbanca z roba kazenskega prostora ustavil Golubović. Ta je ujel tudi žogo po novem strelu Vukliševića z glavo v 93. minuti.

Koper po zapravljeni 11-m Kotnika trepetal za točko v Celju

Mura do novih treh točk
Čeprav so Sobočani pogrešali prvega strelca lige Mirlinda Dakuja in kapetana Žigo Kousa, so v dvoboju s predzadnjo Gorico, ki je brez zmage od 9. kroga, vpisali vse tri točke (2:0).

Luka Bobičanec je v 9. minuti po podaji Mihaela Klepača streljal z roba kazenskega prostora in zadel (1:0).

Le malce zatem je goriški vratar Uroš Likar imel kar nekaj sreče, da je zadržal žogo pred golovo črto po strelu Klepača, le nekaj trenutkov zatem pa je po dolgi podaji z leve strani v kazenski prostor žoga prišla do Kaija Cipota, ki jo je spravil v mrežo, a je VAR pokazal prepovedani položaj.

V 57. minuti je Mura povišala vodstvo, 11-metrovko – Tino Agić je na tla v kazenskem prostoru zrušil Kaija Cipota – je neubranljivo z nizkim in natančnim strelom izvedel Martin Šroler.