Predstavniki AMZS-ja in Flycoma so se sešli, da bi, potem ko je izvajanje nujnih reševalnih prevozov preteklo soboto prevzela policija, škodo omejili do najmanjše mogoče mere. Dodajajo, da bo AMZS lahko Flycomu opravljene ure in storitve za januar plačal šele, ko bodo potrebna sredstva na račun AMZS-ja prispela z ministrstva za zdravje.
Reševalne polete bo izvajal na mednarodnem javnem razpisu izbrani koncesionar, kar je omogočila šele četrtkova vladna uredba, po kateri AMZS ni več vnaprej izbran.
Policijski helikopter je po mnenju zdravniške vodje zdravniške ekipe na Brniku tehnično slabši in bolj pomanjkljivo opremljen kot Flycomov. Zato zdravniki pričakujejo, da bo država te pomanjkljivosti odpravila v najkrajšem mogočem času in zagotovila večjo varnost tako ekipi kot državljanom, ki potrebujejo nujno medicinsko pomoč. Zdravniška ekipa je v sporočilu za javnost izrazila razočaranje, ker se mora vrniti nazaj na prevoze policije, saj za njih to pomeni poleg slabše opreme tudi daljši odzivni čas.
Na to se je odzvala policija, ki slabo opremljenost in slabšo odzivnost zanika. Pojasnjujejo še, da se je s to opremo reševalo že do 1. decembra 2006, uporablja pa se jo tudi pri reševanju v gorah, odzovejo pa se tako hitro kot Flycom. Še več, pripravljen imajo tudi načrt, da bo odzivni čas še krajši. Najbolj so jih zbodli očitki o slabi tehnični opremljenosti, saj helikopterje vzdržujejo po standardih in skladno z evropsko zakonodajo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje