Mediana je anketo izvedla med 18. in 22. aprilom med 500 polnoletnimi prebivalci Slovenije. Sodelovali so zaposleni, upokojenci in še šolajoči se mladi.
Med zaposlenimi jih je 73,4 odstotka odgovorilo, da so zadovoljni oz. zelo zadovoljni s svojo zaposlitvijo. Niti zadovoljnih niti nezadovoljnih je 15,6 odstotka zaposlenih, nezadovoljnih pa 10,6 odstotka. Da sploh niso zadovoljni, je odgovorilo 0,3 odstotka vprašanih zaposlenih.
Da so bili zadovoljni oz. zelo zadovoljni s svojo zaposlitvijo, je odgovorilo 77,1 odstotka upokojencev.
Dobra polovica zaposlenih pričakuje, da se jim bodo mesečni dohodki zvišali (52 odstotkov) in da bodo imeli več priložnosti za svoj poklic (49 odstotkov). Le 14 odstotkov jih je strah, da bi jih umetna inteligenca izrinila na njihovem delovnem mestu. Slabo tretjino (31 odstotkov) pa je strah, da se bodo njihove pravice v prihodnosti zmanjšale.
Za še šolajoče se mlade je možnost napredovanja bistveno pomembnejša, tako jih je odgovorilo 59 odstotkov, kot že zaposlenim (39 odstotkov). Manj so mladim pomembni odnosi med sodelavci (46 odstotkov), kot so ti pomembni za že zaposlene (61 odstotkov), manj se jim zdi pomembna tudi plača (53 odstotkov), ki je pri že zaposlenih najpomembnejši dejavnik (63 odstotkov).
Možnost dela od doma se zdi pomembna za 19 odstotkov zaposlenih in 20 odstotkov še šolajočih se.
Delovno aktivnih je bilo lani v Sloveniji največ do zdaj, in sicer 944.008, kažejo podatki statističnega urada. Največ, 22,3 odstotka, delovno aktivnih, je delalo v predelovalnih dejavnostih. Z 12,3 odstotka sta sledili področji trgovine ter vzdrževanja in popravil motornih vozil, v izobraževanju pa jih je delalo 8,6 odstotka.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje