Boštjan Buč je nastopil v finalu teka na 3.000 metrov z zaprekami in prvenstvo končal na 12. mestu. Foto: MMC RTV SLO
Francoski šprinterji
Francoski šprinterji so slavili v teku 4 x 100 metrov. Christophe Lemaitre (drugi z desne) je v Barceloni tako osvojil še tretjo zlato medaljo po zmagoslavju v tekih na 100 in 200 metrov. Foto: Reuters
Jelizaveta Brižina
Jelizaveta Brižina je poskrbela za senzacijo v teku 4 x 100 m za ženske. Foto: Reuters
Piotr Malachowski
Piotr Malachowski je novi evropski prvak v metu diska. Foto: Reuters
Blanka Vlašić
Skok prek 203 centimetrov je bil za Blanko Vlašić dovolj za naslov evropske prvakinje. Njen osebni rekord je sicer 208 centimetrov. Foto: Reuters
Nuria Fernandez
Španka Nuria Fernandez je prva prečkala ciljno črto v teku na 1.500 metrov. Foto: Reuters
Buč najboljši Slovenec na prvenstvu

V tej disciplini je zmagal Francoz Mahiedine Mekhissi-Benabbad, ki je bil skupaj z rojakom Bouabdellahom Tahrijem razred zase in je imel pred tretjeuvrščenim Špancem Joséjem Luisom Blancom dobrih 10 sekund naskoka.

Buč: Noge so bile pretežke
"Francoza sta hitro potegnila in nam ušla. Na to se nisem oziral in sem tekel v ozadju, da bi se izognil prerivanju na ovirah. Žal pa nisem ostal v skupini, da bi lahko v zadnjem kilometru naredil kaj več," je po finalnem nastopu dejal Buč. Dodal je: "Že po prvih 400 m so bile noge pretežke, saj se očitno po kvalifikacijah še nisem dovolj dobro regenerial. Poskušal sem, ko pa ni šlo več, sem tekel v svojem ritmu, da sem lahko preskakoval ovire. V zadnjih 100 m pa sem iztisnil vse iz sebe in lahko rečem, da sem naredil vse, kar je bilo mogoče."

Ukrajinska senzacija v ženski štafeti
V ženskem teku 4 x 100 metrov se je zgodila senzacija, saj so Ukrajinke presenetljivo prve prečkale ciljno črto in za nameček postavile še najhitrejši letošnji izid na svetu (42,29). Zmago je v zadnjih 100 metrih priborila Jelizaveta Brižina, ki je brez večjih težav odbila napad Christine Arron. Tretja je v cilj pritekla reprezentanca Poljske (42,68). Ruska štafeta je ostala brez odličja (4.).

Disk Poljaka letel najdlje
V metu diska je rekord prvenstva z metom 68,87 m postavil Poljak Piotr Malachowski in razumljivo postal evropski prvak. Za 40 centimetrov je prekosil nemškega orjaka Roberta Hartinga, več kot dva metra manj je disk s tretjim metom zalučal tretjeuvrščeni Madžar Robert Fazekaš (66,43 m). Legendarni dvakratni olimpijski in svetovni prvak Virgilijus Alekna je tekmovanje končal na petem mestu (64,64 m).

Svetovnemu dodala še evropski naslov
Hrvaška skakalka v višino Blanka Vlašić, dvakratna svetovna prvakinja iz Osake in Berlina, je svoji bogati beri zlatih medalj dodala še evropsko. Ves čas je uspešno odbijala napade velike tekmice Nemke Ariane Friedrich, ki je iz skoka v skok pri gledalcih na stadionu postajala vse bolj priljubljena. Vlašićeva je po vsakemu uspešnemu skoku stekla proti svojemu trenerju, enkrat je proti gledalcem zavpila tudi "Šta je?!" - kot odgovor na njihovo "favoriziranje" Friedrichove, ki je bila na koncu tretja. Evropska podprvakinja je z osebnim rekordom (2,01 m) postala Švedinja Emma Green.

Maratonski naslov v Švico
V dopoldanskem delu so se udarili maratonci, najhitrejši je bil Švicar Viktor Röthlin, ki se je od zasledovalcev odlepil po 25. kilometru. Slovenec Anton Kosmač je končal na 32. mestu in je izpolnil cilj teči hitreje od dveh ur in pol (2:29:56). Slovenijo sta zastopala še dva tekača: Primož Kobe, ki je bil 35., in Robert Kotnik, ki je v cilj pritekel kot 40. nastopajoči.