Snežana Rodič je z daljavo (14,32 m), doseženo v drugi seriji, pristala na končnem 6. mestu. Foto: Reuters
Olga Saladuha
Ukrajinka Olga Saladuha je v troskoku pometla s konkurenco in postala nova evropska prvakinja. Foto: Reuters
Andreas Thorkildsen
Andreas Thorkildsen je odbil vse napade Nemca Matthiasa De Zorde in znova postal evropski prvak. Foto: Reuters
Myriam Soumare
Francozinja Myriam Soumare je na tem evropskem prvenstvu zagotovo pokazala še največ veselja! Vriskala in kričala je še dolgo po zmagi v teku na 200 metrov. Foto: Reuters
Mo Farah
Mo Farah je evropskemu naslov v teku na 10.000 metrov dodal še evropskega v teku na 5 kilometrov. Foto: Reuters
Rodičeva 6. v troskoku

Koprčanka je finale začela odlično in je bila po prvi seriji uvrščena na 3. mesto (14,15 m). V drugi je skočila še 17 centimetrov dlje, a je zaradi boljših skokov njenih nasprotnic zdrsnila na 6. mesto. Malce slabše se je odrezala pri tretjem skoku (14,09 m), nato ji je v naslednjih dveh serijah pošla koncentracija, zaradi česar je napravila prestop. V zadnji seriji je skočila 14,25 m. Evropska prvakinja je z daljavo 14,81 m postala Ukrajinka Olga Saladuha. Glavna favoritinja Rusinja Nadedža Alekhina je ostala brez odličja.

Ni ujela pravega zaleta
"Žal mi je prvega skoka, ker sem odrinila toliko pred desko. Na tekmi nisem ujela zaleta, čeprav sem šla za eno stopalo naprej ali nazaj. Imela sem težave z vetrom, ki je spreminjal smer, ritem teka v zaletu pa je bil dober," je po finalnem nastopu dejala Rodičeva in dodala: "Trudila sem se, dala vse od sebe, vendar nisem imela prave sreče. Po tretji seriji pa ni bilo več prave energije, saj zaradi skunkov vetra nisem in nisem ujela zaleta." Vseeno Koprčanka ni razočarana. "Mesta za razočaranje ni, tudi šesto mesto ni slabo, čeprav sem si zelo želela skočiti okrog 14,50 m, česar sem po mojem sposobna," je sklenila.

Thorkildsen ubranil naslov
V metu kopja je imel v kvalifikacijah Norvežan Andreas Thorkildsen nemalo težav (kopje je vrgel zanj skromnih 78,82 m), a se je kljub vsemu uvrstil v finale, kjer pa je bil razred zase (88,37 m). Edini pravi izziv mu je predstavljal Nemec Matthias De Zordo, ki je za več kot 3 metre izboljšal svoj osebni rekord (87,81 m; prejšnji je meril 84,38 m). Tretji je bil Finec Tero Pitkämäki (86,67 m).

Ennisova odbila napad Dobrinske
V ženskem sedmeroboju je slavila Britanka Jessica Ennis (6.823 točk), ki je bila za 45 točk boljša od olimpijske prvakinje Ukrajinke Natalije Dobrinske. Novopečena evropska prvakinja je podrla tudi rekord prvenstva, ki ga je do sobote držala odlična švedska atletinja Carolina Kluft. "Bila sem zelo živčna, saj so mi nasprotnice ves čas dihale za ovratnik. Končna zmaga je zato še toliko slajša," je dejala 24-letnica iz Sheffielda. Sklenila je: "Precej sem morala dvigniti svojo formo in zelo sem ponosna, da sem znova na vrhu."

Prvi dvojček po 20 letih
Mo Farah, Britanec, ki je bil rojen v Somaliji, je v finalu teka na 5.000 metrov izbral odlično taktiko. V zadnjih treh krogih je postopoma tekel hitreje, v zadnjem pa je bil za razred boljši od ostalih tekmovalcev. S tem se je tudi maščeval svojemu največjemu tekmecu Jesusu Espani, ki ga je pred štirimi leti premagal za 9 stotink sekunde in je tokrat osvojil drugo mesto. Farah je postal šele peti atlet, ki mu je na enem evropskem prvenstvu uspelo zmagati v tekih na 5.000 in 10.000 metrov. Prejšnji atleti, ki so osvojili omenjeni dvojček, so bili: Čeh Emil Zatopek (1950), Poljak Zdzislaw Krzyszkowiak (1958), Finec Juha Vaatainen (1971) in Italijan Salvatore Antibo (1990).