EP v atletiki 2010 - Arhiv

Merlene Ottey:

EP v atletiki 2010 Merlene Ottey: "Preprosto uživam v teku"

2.8.2010

30 let po tem, ko je v Moskvi osvojila prvo izmed devetih olimpijskih odličij, presenetljivo mladostna Merlene Ottey kljub 50 letom še ne misli odvezati "šprintaric".

Buč 12.; Vlašićeva evropska prvakinja

EP v atletiki 2010 Buč 12.; Vlašićeva evropska prvakinja

1.8.2010

Zadnji dan 20. evropskega prvenstva v atletiki je Boštjan Buč v teku na 3.000 m z zaprekami osvojil 12. mesto, kar je najboljša slovenska moška uvrstitev na prvenstvu.

Kosmačeve maratonske želje segajo v London 2012

EP v atletiki 2010 Kosmačeve maratonske želje segajo v London 2012

1.8.2010

Zadnji dan evropskega prvenstva v atletiki je Anton Kosmač maraton končal na 32. mestu. Slovenci bomo z zanimanjem spremljali še finale teka na 3.000 metrov z zaprekami.

Na stadionu še vedno 10 tisoč sedežev preveč

EP v atletiki 2010 Na stadionu še vedno 10 tisoč sedežev preveč

1.8.2010

Španci so za celotno evropsko atletsko prvenstvo, ki ima dve prizorišči – na olimpijskem stadionu in ob Parku Citadela (za maraton in hitro hojo) porabili 45 milijonov evrov.

Rodičeva najboljša slovenska atletinja v Barceloni

EP v atletiki 2010 Rodičeva najboljša slovenska atletinja v Barceloni

31.7.2010

Snežana Rodič je dosegla najboljšo slovensko uvrstitev na evropskem atletskem prvenstvu v Barceloni. V troskoku je tekmovanje končala na 6. mestu.

EP v atletiki 2010 Foto: Merlene Ottey pri 50. drži korak z mladenkami

31.7.2010

Merlene Ottey je tekla v slovenski štafeti 4 x 100 metrov in postala najstarejša udeleženka v zgodovini evropskih prvenstev.

Merlene Ottey

Citat za prebrat Merlene Ottey

31.7.2010

Običajno sem v zaključku vedno prehitevala tekmice, tokrat pa je bilo zame kar težko, ker tega nisem mogla. Toda občutek, teči s toliko mlajšimi tekmovalkami, je sijajen.

Z otečenim gležnjem je bila kolajna nedosegljiva

EP v atletiki 2010 Z otečenim gležnjem je bila kolajna nedosegljiva

29.7.2010

Težko pričakovani finale meta kopja slovenski atletiki ni prinesel uspeha. Martina Ratej je evropsko prvenstvo končala na 7. mestu z izidom 60,99.

Lemaitre:

EP v atletiki 2010 Lemaitre: "Sprint ni bil nikoli stvar barve kože"

29.7.2010

Christoph Lemaitre je sinoči potrdil svojo visoko vrednost z naslovom evropskega prvaka v teku na 100 m. Malo ljudi se je zbralo na finalu, kjer 20-letni Francoz ni imel pravega tekmeca.

Lemaitre prvak na 100 m, Jagarinec in Osovnikar brez finala

EP v atletiki 2010 Lemaitre prvak na 100 m, Jagarinec in Osovnikar brez finala

28.7.2010

Prvi belec, ki je tekel pod desetimi sekundami na 100 metrov Christophe Lemaitre, je sijajno formo potrdil tudi na evropskem prvenstvu v Barceloni. Z 10,11 je osvojil zlato.

Rusko zmagoslavje na 20 km, Šutejeva v finalu

EP v atletiki 2010 Rusko zmagoslavje na 20 km, Šutejeva v finalu

28.7.2010

Prvo zlato odličje drugega dne je pričakovano osvojila Olga Kaniskina v hitri hoji na 20 kilometrov (1:27:44). Rusko premoč sta z drugim in tretjim mestom potrdili Anisja Kirdjapkina in Vera Sokolova.

Ratejeva s 4. izidom kvalifikacij v finale

EP v atletiki 2010 Ratejeva s 4. izidom kvalifikacij v finale

27.7.2010

Metalka kopja Martina Ratej je na evropskem prvenstvu v Barceloni že v prvo kopje vrgla 61,92 m, s čimer je gladko izpolnila kvalifikacijsko normo 59,50 m.

Prvo zlato ruskemu najstniku; uspešen prvi slovenski nastop

EP v atletiki 2010 Prvo zlato ruskemu najstniku; uspešen prvi slovenski nastop

27.7.2010

Na evropskem atletskem prvenstvu v Barceloni so razdelili prvi komplet medalj. V hoji na 20 kilometrov se je zmage veselil 19-letni Rus Stanislav Jemeljanov (1:20:10).

Žulj ovira nastop slovenske adutinje za medaljo v Barceloni

EP v atletiki 2010 Žulj ovira nastop slovenske adutinje za medaljo v Barceloni

27.7.2010

V Barceloni se začenja tekmovalni del 20. evropskega atletskega prvenstva, na katerem bo tekmovalo 1.370 atletov in atletinj iz 50 držav.

Šest slovenskih atletov v kvalifikacijah že prvi dan EP-ja

EP v atletiki 2010 Šest slovenskih atletov v kvalifikacijah že prvi dan EP-ja

26.7.2010

Martina Ratej, ki je na tretjem mestu po izidih sezone v metu kopja, bo na 20. atletskem evropskem prvenstvu v Barceloni nastopila že v danes zvečer.

Otteyjevi niti abraham ne more do živega

Atletika Otteyjevi niti abraham ne more do živega

24.7.2010

Merlene Ottey odlično promovira Slovenijo - njeno sodelovanje na letošnjem evropskem atletskem prvenstvu so opazili tudi pri BBC-ju.

Medalja cilj slovenskih atletov v Barceloni

EP v atletiki 2010 Medalja cilj slovenskih atletov v Barceloni

23.7.2010

33 predstavnikov, 17 atletov in 16 atletinj, je najštevilčnejša zasedba slovenske atletske reprezentance do zdaj, ki bo od 27. julija do 1. avgusta nastopala v Barceloni.

Kar 33 slovenskih atletov v Barcelono

Atletika Kar 33 slovenskih atletov v Barcelono

19.7.2010

Upravni odbor Atletske zveze Slovenije je potrdil slovensko reprezentanco, ki bo nastopila na evropskem prvenstvu v Barceloni.

Šutejeva rekordno tudi v Velenju

Atletika Šutejeva rekordno tudi v Velenju

18.7.2010

Tina Šutej je drugi dan Odprtega prvenstva Slovenije v Velenju v skoku s palico s 4,50 metra izboljšala svoj slovenski rekord, Martina Ratej je s 64,06 m ponovno dosegla vrhunski izid.

Šestakova predčasno končala sezono

Atletika Šestakova predčasno končala sezono

17.7.2010

Marija Šestak se je na državnem prvenstvu v Velenju dokončno odločila, da zaradi težav s poškodbami in posledično slabšo formo predčasno konča sezono.