Marijo Šestak čaka v finalu težko delo, če hoče osvojiti medaljo. Kvalifikacijsko normo je izpolnilo kar 9 atletinj. Foto: Reuters
Sonja Roman
Sonja Roman se je kljub neprespanosti zanesljivo uvrstila v polfinale. Foto: RTV SLO
Damjan Zlatnar
Damjan Zlatnar je bil prepočasen za napredovanje. Foto: RTV SLO
Dekleti nalogo opravili, kot je treba

Šestakova je kvalifikacijsko normo (14,40 m) izpolnila v tretjem poskusu, ko je pristala pri 14,58 metra. Pred tem je v prvem poskusu skočila 14,39 metra, v drugem pa prestopila. Njen rezultat je bil četrti rezultat kvalifikacij. Finale bo v petek.

"Super, izjemno sem zadovoljna. Napravila sem prav to, po kar sem v kvalifikacijah tudi prišla. V prvi seriji sem nastopila tako, da bi zagotovo imela rezultat 14,30 metra, za katerega sem predvidevala, da bo zadostoval za finale. Pred tem sem bila zelo nervozna, saj sem nastopila na prvem velikem tekmovanju po petih letih. Slabo sem spala, živčna sem bila na zajtrku in kosilu, tudi pred tekmo pa napetost ni popustila. Šele uvodni skok me je povsem sprostil in pozneje sem lahko sproščeno klepetala s sotekmovalkami. V drugem poskusu sem šla na vse in malce prestopila, v tretjem pa znova dosegla lepo daljavo. V finalu bom seveda dala vse od sebe, da bi razveselila sebe in druge," je svoje občutke opisala Šestakova.

Romanova zanesljivo naprej
Romanova je v svoji skupini zasedla 4. mesto (4:11,04) in si med 38 atletinjami zanesljivo zagotovila pot v nadaljnje tekmovanje. V petkov polfinale je vodilo šest mest. "Zame je bila velika prednost, da sem tekla v zadnji skupini, saj sem tako videla, da so bili rezultati prvih dveh dokaj počasni. Zaradi velike vlage sem imela proti koncu nekaj težav, vendar sem stisnila zobe in si dejala, da se zdaj, ko sem povsem blizu izpolnitve osebnega cilja in uvrstitve v polfinale, ne bom pustila ugnati," je bila zadovoljna Romanova.

Zlatnar daleč od svojega najboljšega teka
Zlatnar je bil v svoji skupini 7., s časom 13,77 pa je zasedel 29. mesto. Za napredovanje bi moral teči 13,66, kar je 10 stotink slabše od njegovega letošnjega državnega rekorda. Z nastopom razumljivo ni bil zadovoljen: "Kmalu po prihodu v Osako sem napravil maksimalni trening ovir, ker sem menil, da je do nastopa še dovolj časa. Potem pa sem se celoten teden ukvarjal z utrujenostjo in pred startom ni bilo prave svežine. Začetek teka mi je dobro uspel, ob koncu pa sem izgubil ritem."