Tyson Gay je šprinterski kralj Osake. Foto: Reuters
Irving Saladino
Irving Saladino se je v zadnjem poskusu dokopal do zlata. Le nekaj minut prej mu je za centimeter vodstvo vzel Andrew Howe. Foto: Reuters
Betty Heidler
Policistka Betty Heidler je Nemčiji priborila drugo zlato medaljo v Osaki. Imela je tudi nekaj sreče, saj je Yipsi Moreno v zadnji seriji zalučala orodje le 2 cm manj. Foto: Reuters
Usain Bolt in Tyson Gay
Tyson Gay je imel v cilju lepo prednost. Foto: Reuters

Američan, ki je v nedeljo dobil tudi tek na 100 metrov, je hkrati postavil nov rekord svetovnih prvenstev, saj je tekel še tri stotinke hitreje kot Michael Johnson v Göteborgu. Jamajčan Usain Bolt je z drugim mestom (19,91) preprečil trojno ameriško zmagoslavje. Pred tem sta le Maurice Green (1999) in Justin Gatlin (2005) osvojila po dve zlati šprinterski odličji na enem prvenstvu.

Panama ima prvič prvaka
V skoku v daljino si je v zadnji seriji z daljavo 8,57 metra zlato priboril prvi favorit Irving Saladino iz Paname in najbolje odgovoril na italijanski rekord Andrewa Howea (8,47). Panama je tako na svetovnih prvenstvih prvič dobila zlato medaljo. Dwight Phillips je naskakoval tretji zaporedni naslov, vendar se moral zadovoljiti z bronom.

Malo treninga, velik uspeh
V ženskem teku na 400 metrov ovire je Jana Rawlinson ponovila dosežek iz leta 2003, ko je zmagala z dekliškim priimkom Pittman. Z najboljšim izidom sezone drugič in novim naslovom je dokazala, da materinstvo ni ovira, saj je decembra povila otroka. "To je fantastično, saj sem trenirala le 3 ali 4 mesece," je bila navdušena 24-letna Avstralka.

Nenavaden pripetljaj Poljanca
Andrej Poljanec je bil edini slovenski tekmovalec, ki je nastopil šesti dan prvenstva. V kvalifikacijah skoka s palico si je delil 21. mesto (5,40 m) in se ni uvrstil v finale. Po uspešnem poskusu na 5,40 je 23-letni Poljanec neuspešno naskakoval državni rekord 5,65 in s tem normo. Zaradi zlomljene palice mu ni uspelo in je v Osaki končal le z dvema skokoma.