Primož Kozmus se je po novinarski konferenci na Brniku hitro odpravil v Brežice, kjer so ga pričakali tako, kot se za nosilca zlate medalje svetovnega prvenstva spodobi. Foto: Jure Urek
Povsod je lepo, a doma najlepše. Primož Kozmus je užival na sprejemu v Brežicah. Foto: Jure Urek
Kozmus po slavju še precej svež
Kozmus in Kevo po prihodu v Brežice

Neverjetno, koliko novinarjev in fotografov je pričakalo slovenske atlete, ki so se večinoma že vrnili s svetovnega prvenstva. Vsi mikrofoni in objektivi so bili seveda obrnjeni h Kozmusu, ki je že vajen sprejemov po svojih uspehih. Tretje leto zapored se z največjih tekmovanj vrača z medaljo. Leta 2007 je bil na svetovnem prvenstvu v Osaki srebrn, lani na olimpijskih igrah zlat, letos je naslovu olimpijskega prvaka dodal še naslov svetovnega prvaka. Manjka le še svetovni rekord, ki pa je pri 86,74 (dosežek bo konec avgusta star že 23 let) za zdaj še nedosegljiv in naj bi padel šele leta 2012.

Vabljeni k branju:
- Primož Kozmus je natanko leto dni po olimpijskem zlatu postal še svetovni prvak. Preberite pogovor za TV Slovenija in razmišljanje Borisa Ličofa.