Kapetan Avangarda Ilja Kovaljčuk je dvignil Gagarinov pokal.

Tretjič v zgodovini so hokejisti Avangarda iz Omska zaigrali v finalu Lige KHL. Po porazih leta 2012 proti Dinamu iz Moskve in leta 2019 proti CSKA-ju, so končno postali najboljši v razširjeni ruski ligi.

2488 gledalcev si je lahko ogledalo zgodovinsko zmago v Balašiha Areni. Odločilni zadetek je dosegel Sergej Tolčinski 32 sekund pred koncem prve tretjine. CSKA je močno pritisnil v zadnji tretjini. V 56. minuti je imel kar minuto in 48 sekund prednost dveh igralcev več, vendar mu ni uspelo izenačiti. Češki vratar pri Omsku Simon Hrubec je še drugo tekmo zapored ostal nepremagan.

Finalna serija se je začela s presenetljivo zmago Omska v Moskvi (1:4), nato so Moskovčani doma zmagali s 3:0 in še na gostovanju z 2:1.

Na četrti tekmi so vodili z 2:0 po prvi tretjini, a je Avangardu uspel preobrat in dosegli so zmago v podaljšku. Pavel Dedunov je odločil v 66. minuti (4:3). Omsk je dobil zalet, peto tekmo v Moskvi je dobil z 2:0, tokrat pa je potrdil naslov na domačem ledu.

Kapetan Ilja Kovaljčuk je dvignil Gagarinov pokal, trener Bob Hartley pa je prejemal pohvale z vseh strani.