Kvalifikacije
Dirka
Odmevi

MMC-jev dirkač v Avstraliji: Valtteri Bottas (Mercedes)
Izjemna predstava finskega dirkača, takoj je švignil v vodstvo in ga zadržal do konca, medtem si je pred aktualnim svetovnim prvakom nabral več kot 20 sekund prednosti za prvo zmago po 26. novembru 2017 (VN Abu Dabija). Pika na i sta še najhitrejši krog na dirki in dodatna točka.

MMC-jev dirkač kvalifikacij: Lando Norris (McLaren)
19-letni Bristolčan je z McLarnom osvojil odlično 8. mesto na svojih prvih kvalifikacijah v formuli ena. Bil je tudi najvišje uvrščen dirkač z Renaultovim pogonskim sklopom ‒ še dodatna sol na rane moštva Renault, ki je obstalo v drugem delu kvalifikacij.

Formula 1 Gulf Air Bahrain Grand Prix 2019

VN BAHRAJNA

Napoved
Trening
Dirka
Odmevi

MMC-jev dirkač v Bahrajnu: Charles Leclerc (Ferrari)
Na svojo prvo zmago v formuli ena bo moral Leclerc še malce počakati, a v Manami je še enkrat dokazal, da je iz šampionskega testa. Smola s pogonskim sklopom mu je odnesla zmago, a najbolj izstopajo sijajno dirkanje, najhitrejši krog in dobljen boj z moštvenim kolegom.
MMC-jev dirkač kvalifikacij: Charles Leclerc (Ferrari)
21-letnik iz Monte Carla je bil v Manami do nedeljske dirke nepremagljiv. Že na prostih treningih je nizal najboljše čase, svoje občutke je prenesel tudi v kvalifikacije, kjer si je že v prvem poskusu privozil 'pole', v drugem je svoj čas le še izboljšal.

Formula 1 Heineken Chinese Grand Prix 2019

VN KITAJSKE

Napoved
Trening
Dirka
Odmevi

MMC-jev dirkač na Kitajskem: Alexander Albon (Toro Rosso)
Po nesreči na tretjem prostem treningu in izpuščenih kvalifikacijah je Albon dirko za VN Kitajske začel iz boksov, a z izjemnim dirkanjem se je prebijal v ospredje, v zaključku je odbijal napade Grosjeana in z 10. mestom osvojil točko za SP. Izjemna predstava novinca v formuli ena!
MMC-jev dirkač kvalifikacij: Valtteri Bottas (Mercedes)
Po odličnem uvodu v sezono in nekoliko slabši predstavi v Manami se je porajalo vprašanje, ali je bila perfektna dirka v Melbournu zgolj slučaj, a Finec je v Šanghaju na prostih treningih in v kvalifikacijah dokazal, da se misli letos resno spustiti v boj za naslov svetovnega prvaka.

Formula 1 SOCAR Azerbaijan Grand Prix 2019

VN AZERBAJDŽANA

Napoved
Trening
Dirka
Odmevi

MMC-jev dirkač v Azerbajdžanu: Kimi Räikkönen (Alfa Romeo)
Finec je dirko začel iz boksov. Bil je prvi, ki se je odpravil po svež komplet gum, a tudi to mu ni preprečilo uvrstitve med najboljšo deseterico, s čimer je osvojil še 13. točko Alfe Romea v letošnji sezoni. Ledeno-hladne izkušnje veterana.

MMC-jev dirkač kvalifikacij: Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo)
25-letni Italijan se je kar nekoliko presenetljivo prvič v karieri prebil v zadnji del kvalifikacij. Ne le to, na koncu je prvič v karieri premagal še moštvenega kolega, precej izkušenejšega Kimija Räikkönena. Ta je za Giovinazzijem zaostal za dobrih šest desetink sekunde (+0,644).

Formula 1 Emirates Gran Premio de España 2019

VN ŠPANIJE

Napoved
Trening
Dirka
Odmevi

MMC-jev dirkač v Španiji: Max Verstappen (Red Bull)
21-letnik, ki je več kot očitno dozorel v izjemnega dirkača. Ne le, da je drugič letos z red bullom in Hondinim pogonskim sklopom stopil na oder za zmagovalce, redno se uvršče med in pred obema ferrarijema. Tokrat je Leclerca ugnal že v kvalifikacijah, Vettla pa v uvodnih zavojih dirke.
Hat-trick 'polov'. Izjemni Bottas je tretjič zapored osvojil najboljši štartni položaj za nedeljsko dirko, od vseh treh je ta v Barceloni zagotovo najimpresivnejši. S brezhibno odpeljanim krogom je edini, ki se je spustil pod mejo minute in 15 sekund, moštvenega tekmeca Hamiltona je ugnal za kar 6 desetink!

Formula 1 Grand Prix de Monaco 2019

VN MONAKA

Napoved
Trening
Dirka
Odmevi

MMC-jev dirkač v Monaku: Max Verstappen (Red Bull)
Ni skrivnost, da je bil Red Bullov dirkač tihi favorit na monaški dirki, s kančkom sreče bi lahko tudi zmagal, vendar nikakor ni našel poti mimo vodilnega Hamiltona, ki je s precej načetimi gumami zadržal vodstvo in dobil 77. dirko v karieri. Verstappen si za trud, hrabro in brezkompromisno dirkanje zasluži vse pohvale.
MMC-jev dirkač kvalifikacij: Lewis Hamilton (Mercedes)
Britanec, aktualni svetovni prvak, je v prvem in drugem delu kvalifikacij zaostajal za moštvenim kolegom Bottasom, a v zadnjem poskusu je nato z izjemno predstavo postavil rekord kroga in dosegel že 85. 'pole' v karieri. To je bil sicer njegov drugi najboljši štartni položaj v letošnji sezoni, prvi po Melbournu.

Formula 1 Pirelli Grand Prix du Canada 2019

VN KANADE

Napoved
Trening
Dirka
Odmevi

MMC-jev dirkač v Kanadi: Lance Stroll (Racing Point)
Resda ni najboljši dirkač v karavani formule ena in da je del elite le zaradi svojega očeta, lastnika moštva Racing Point. Toda 20-letni Kanadčan je na domači dirki prikazal predstavo sezone. Kvalifikacije je sklenil na skromnem 18. mestu, dirko pa je po odličnih prehitevalnih manevrih končal celo deveti! Moštveni kolega Sergio Perez je ostal brez točk.

MMC-jev dirkač kvalifikacij: Sebastian Vettel (Ferrari)
Pred začetkom kanadskega dirkaškega konca tedna s(m)o bili vsi v strahu, kaj bo Mercedesu prinesla nadgradnja pogonskega sklopa - in ko je že kazalo, da bo Lewis Hamilton znova osvojil 'pole', je čez ciljno črto zapeljal Vettel, Britanca premagal za dobri dve desetinki in osvojil prvi pole po lanski VN Nemčije v Hockenheimu.

Formula 1 Pirelli Grand Prix de France 2019

VN FRANCIJE

Napoved
Trening
Dirka
Odmevi

MMC-jev dirkač v Franciji: Lewis Hamilton (Mercedes)
Ena bolj dominantnih predstav britanskega dirkača v letošnji sezoni. Brez najmanjših težav se je izstrelil s štarta, v prvi zavoj zapeljal prvi in vodstvo zadržal do konca dirke. Zdelo se je, da kot za šalo niza najhitrejši krog za najhitrejšim krogom. Zares impresivna predstava sicer vselej zanesljivega svetovnega prvaka.
Dirkač Alfe Romea/Sauberja se je uvrstil v zadnji del kvalifikacij in za nameček premagal še izkušenejšega moštvenega tekmeca, svetovnega prvaka formule ena iz leta 2007 Kimija Räikkönena. V zadnjem delu kvalifikacij je bilo sicer jasno, da višje od desetega mesta ne bo šlo, a italijanski dirkač je ekipi iz Hinwila pokazal, iz kakšnega testa je.

Formula 1 myWorld Großer Preis von Österreich 2019

VN AVSTRIJE

Napoved
Trening
Dirka
Odmevi

MMC-jev dirkač v Avstriji: Max Verstappen (Red Bull)
Kakšna predstava Nizozemca! Morda najboljša v karieri. Dirko je začel v prvi štartni vrsti, po zamočenem štartu padel na osmo mesto, uvodni krog sklenil kot sedmi, nato pa začel svoj neizprosen pohod proti vrhu. Z bliskovito hitrostjo je v zaključku topil zaostanek vodilnega Leclerca, ga uspešno napadel dva kroga pred koncem in zmagal.

21-letnik iz Monte Carla je Ferrariju (in širši motošportni javnosti) dokazal, da gre za izjemno hitrega dirkača v vožnji na čas. Ne le, da je krog na Red Bull Ringu odpeljal najhitreje, najbližjega zasledovalca Lewisa Hamiltona je ugnal za kar dve desetinki in pol, Maxa Verstappna že za več kot štiri desetinke. Dominantna predstava Monačana!

Formula 1 Rolex British Grand Prix 2019

VN VELIKE BRITANIJE

Napoved
Trening
Dirka
Odmevi

MMC-jev dirkač v Veliki Britaniji: Carlos Sainz (McLaren)
Morda bi si naziv prislužila Charles Leclerc ali Max Verstappen, ki sta z neizprosnimi boji na progi navduševala motošportne sladokusce. Vendar nikakor ne gre prezreti, da je Sainz že drugo dirko zapored nadoknadil ogromno število mest in osvojil točke. V Spielbergu je z zadnjega mesta skočil na osmo, v Silverstonu s 13. na šesto. Vrhunsko!

Finski dirkač je znova pokazal zobe v vožnji na čas - in to v zibelki motošporta oziroma na dvorišču moštvenega tekmeca Lewisa Hamiltona. Ta v kvalifikacijah resda ni prikazal najboljše vožnje, a vseeno je zadnji poskus odpeljal praktično brezhibno. Brezhibno, vendar šest tistočink sekunde počasneje od Bottasa.

Formula 1 Mercedes-Benz Grosser Preis von Deutschland 2019

VN NEMČIJE

Napoved
Trening
Dirka
Odmevi

MMC-jev dirkač v Nemčiji: Sebastian Vettel (Ferrari)
Morda bi si ta naziv prislužila Daniil Kvjat ali Lance Stroll, ki sta zasedla končno tretje oziroma četrto mesto. Toda Vettel, za katerim je porazna sezona, je dirko po spodletelih kvalifikacijah začel z zadnjega mesta, že v uvodnem krogu je prehitel kar šest dirkačev, na koncu je bil odličen drugi, pridobil je kar 18 mest! Vse to na deževni dirki. Poklon.

MMC-jev dirkač kvalifikacij: Kimi Räikkönen (Alfa Romeo)
Ledeno-hladni Finec je še enkrat dokazal, da še zdaleč ni za odpis. Odlično je nastopil v prvem in v drugem delu kvalifikacij, najboljše pa je prihranil za konec in si s perfektno odpeljanim krogom privozil peti štartni položaj! Zaostal je le za Hamiltonom, Verstappnom, Bottasom in Gaslyjem.