Verstappen, zmagovalec zadnje dirke v Nemčiji, je za 18 tisočink sekunde prehitel Finca Valtterija Bottasa (Mercedes), medtem ko je bil tretji vodilni v svetovnem prvenstvu Britanec Lewis Hamilton (Mercedes). Hamilton je lovil rekord Nemca Michaela Schumacherja, ki je bil na Hungaroringu sedemkrat najboljši v kvalifikacijah.

Max Verstappen (v sredini) je ugnal oba Mercedesa. Verstappen tako še naprej dokazuje, da je v življenjski formi, saj je dobil dve od zadnjih treh dirk. Foto: Reuters

Do petega mesta nato sledita Ferrarija Monačan Charles Leclerc in Nemec Sebastian Vettel.

Verstappen prehitel Bottasa in Hamiltona

Verstappen 100. voznik z zmago v kvalifikacijah
"Zasluženo, avto je bil doslej ves čas odličen, vesel sem, da sem si priboril prvo mesto. To bo na tej progi zelo pomembno za jutrišnjo dirko,"
je po prvem uspehu v kvalifikacijah dejal nizozemski dirkač, ki je postal 100. voznik v formuli 1 z najboljšim startnim položajem.

Lani slavil Hamilton
Lani je na dirkališču v Mogyorodu, ki leži 18 kilometrov od Budimpešte, slavil Hamilton pred Ferrarijevem dvojcem Vettel-Kimi Räikkönen. Dirka bo v nedeljo ob 15.10.

Lewis Hamilton je daleč najuspešnejši dirkač na madžarskih dirkah, dobil jih je šest. Na drugem mestu je Michael Schumacher s štirimi zmagami, tretji je s tremi uvrstitvami na najvišjo stopničko Ayrton Senna. Foto: Reuters