Fernando Alonso je Ferrariju privozil prvo letošnjo zmago. Foto: EPA
Silverstone
Dirkača Red Bulla sta tokrat morala priznati premoč Špancu. Foto: EPA

Najboljši štartni položaj si je včeraj zagotovil Webber, ob njem je iz prve vrste dirko začel vodilni v svetovnem prvenstvu Vettel, ki je takoj po štartu prevzel vodstvo. Svetovni prvak je vodil do 28. kroga, ko ga je prehitel Alonso. Dirkač Ferrarija je izkoristil Vettlov neposrečen drugi postanek v boksih, saj so mehaniki dlje časa privijali levo kolo Vettlovega Red Bulla.
Webber moral ostati za Vettlom
"Težko je reči, koliko časa smo tam izgubili, gotovo pa smo izgubili vodstvo. Mislim, da moramo pošteno sprejeti, da nas je Ferrari danes premagal. To pomeni, da moramo še naprej trdo delati," je dejal Nemec.
V zadnjih krogih se je Webber približal Vettlu, vendar moštvenega kolega po navodilih ekipe ni smel prehiteti, čeprav je bil občutno hitrejši.
Alonso se je izenačil s Stewartom
To je prva letošnja zmaga za Ferrari, ki je tako na najlepši način počastil spomin na prvo zmago moštva iz Maranella v formuli ena. Pred 60 leti, natančneje 14. julija 1951, jo je prav v Silverstonu dosegel Argentinec Jose Froilan Gonzalez.
Alonso se je na najvišjo stopničko povzpel 27-ič v karieri, s čimer se je na 5. mestu lestvice vseh časov izenačil z Jackiejem Stewartom. "Danes dopoldne sem s Ferrarijevim dirkalnikom izpred 60 let odpeljal dva kroga. Zelo sem ponosen, da sem zmagal ob takšnem jubileju na istem dirkališču in v podobnem vzdušju, ki je tu v Silverstonu. To je res poseben dan," je povedal Asturijec.
Vettel, ki je na deveti dirki sezone želel sedmič zmagati, se je moral tretjič letos zadovoljiti z drugim mestom. Prednost pred Webbrom v svetovnem prvenstvu je povečal na 80 točk.
Button odstopil zaradi napake mehanikov
Domače ljubitelje formule ena je razveselil Lewis Hamilton, ki se je z 10. povzpel na 4. mesto. V zadnjem krogu je zadržal napad Felipeja Masse.
Drugi britanski up Jenson Button je 12 krogov pred koncem odstopil zaradi napake mehanikov, ki mu v boksih niso dobro privili kolesa. Dirkač McLarna na domači dirki še nikoli ni stal na stopničkah.

Naslednja dirka bo čez dva tedna na Nürburgringu.

Več novic iz sveta formule ena dobite na posebnem portalu F1express.si.

10. J.ALGUERSUARI Toro Rosso 1:19,108

Odstop: Kovalainen (2. krog), Trulli (10.), Kobajaši (25.), Buemi (26.), Button (40.)