Fernando Alonso se je veselil svoje četrte letošnje zmage in 25. v karieri. Foto: EPA
Alonso zmagal drugič zapored

Avstralec in Britanec sta v 36. krogu trčila, krajšo pa je potegnil Hamilton, ki ni mogel nadaljevati dirke. Ko je z novimi pnevmatikami vozil na četrtem mestu, je svetovni prvak iz leta 2008 ob prehitevanju enega od počasnejših dirkačev poskušal priti mimo Webbra, vendar je ta v zavoju, ki je sledil, trčil vanj in mu preprečil upe na dobro uvrstitev. To se je zgodilo takoj zatem, ko je stezo po svojem drugem posredovanju zapustil varnostni avtomobil.
Hamilton, ki je v Singapurju slavil lani, je jezno izstopil iz bolida, a se vodstvo dirke po preiskavi ni odločilo za kazen Webbra. Avstralec se je stopničk veselil tudi po zaslugi tvegane odločitve, da se v boksu ustavi že po treh krogih, ko je varnostni avtomobil na stezo zapeljal prvič.
"Nisem čisto prepričan, kaj se je zgodilo. Bil je v mojem mrtvem kotu, zato sploh nisem vedel, da je še za mano. Vedel sem, da sem šel mimo njega, ob sebi nisem videl nikogar več, naslednja stvar, ki se je zavedam, pa je bila moja uničena pnevmatika," je nesrečo opisal Hamilton.
Vettel zaostal le dve desetinki
Alonso je vodil od štarta do cilja in po Monzi drugič zapored prvi ugledal zastavo s šahovnico. Ob koncu je zadržal napad Sebastiana Vettla, ki je zaostal vsega dve desetinki sekunde. Pol minute za njima sta v cilj privozila Webber in Jenson Button, peti je bil Nico Rosberg, šesti Rubens Barrichello, sedmi Robert Kubica, osmi pa Felipe Massa.
Webber ima štiri dirke pred koncem sezone zdaj 11 točk prednosti pred Alonsom, Hamilton zaostaja 20, Vettel 21, Button pa 25 točk.
"Res je bilo težko zaradi vseh težav, ko je moral na stezo varnostni avto, in zaradi prehitevanja počasnejših dirkačev. Vemo, kako težko je tu prehitevati, zato nisem nič tvegal. Dirka je morda najtežja v vsej sezoni, saj dve uri voziti v tej vlagi nikakor ni lahko," je po zmagi povedal Španec.