Jesperi Viikilä je v letošnji sezoni zbral že 51 točk v Alpski ligi (20 golov in 31 podaj). Foto: www.alesfevzer.com

Na prvem mestu bo drugi del tekmovanja končal Asiago, ki ima 27 točk, Jeseničani so jih zbrali 19, tretji je Ritten s 16, a zaradi dveh porazov na medsebojnih tekmah ne more več prehiteti železarjev. Na četrtem mestu, ki še neposredno vodi v končnico, je trenutno Lustenau s točko prednosti pred Cortino.

Jenko zadel ob prednosti igralca več
Jeseničani so bolje začeli v olimpijski dvorani. Ko je na kazenski klopi sedel Mikael Johansson, je Jaša Jenko v 13. minuti izkoristil prednost igralca več.

Dva preobrata v drugi tretjini
Na začetku druge tretjine je Cortina zadela dvakrat v le dveh minutah in pol. Michael Angelo Zanatta je izenačil, nato pa je Marco Sanna v 25. minuti zadel za vodstvo gostiteljev. Preobrat je napovedal izenačujoči zadetek Mihe Logarja na polovici tekme, Jesperi Viikilä pa je v 36. minuti poskrbel za prednost železarjev po koncu druge tretjine.

Viikilä potrdil zmago
Minuto in 54 sekund pred koncem so Italijani poskušali pritisniti s šestimi igralci. Logar je moral na kazensko klop. Pritisk s šestimi igralci proti štirim se ni obrestoval, saj je Viikilä zatresel prazno za 2:4. Joseph Basaraba je 12 sekund pred koncem izkoristil "power-play", za izenačenje pa je zmanjkalo časa.

Zadnjo tekmo drugega dela bodo železarji igrali v soboto, ko bodo gostili Fasso, ki je z le eno točko prepričljivo zadnja v tej skupini.