Po tekmi premora je Anže Kopitar znova prispeval točko, a Kralji zdaj potrebujejo tudi prve gole Hrušičana v seriji z Racmani. Foto: Reuters
Jonathan Quick (Los Angeles Kings) - Devante Smith-Pelley (Anaheim Ducks)
21-letni Devante Smith Pelley je na začetku 2. tretjine v minuti in pol dosegel dva gola za Duckse, nato pa je s serijo izključitev omogočil Kingsom, da so popolnoma prevzeli pobudo na tekmi. Foto: Reuters
Thomas Vanek, David Desharnais in Max Pacioretty (Montreal Canadiens)
Pri "habsih" je bil prvi napad dolžnik končnice, a sta se zlasti Thomas Vanek in Max Pacioretty prebudila v pravem trenutku in poskrbela za sedmo tekmo z Bruinsi. Foto: Reuters

Racmani so s strelskim izbruhom v 2. tretjini, ko so v osmih minutah dosegli tri gole, povedli s 4:1 na 5. tekmi drugega kroga končnice Stanleyjevega pokala. Ob visokem zaostanku so se Kralji le zbudili in začeli pritiskati, a je znova blestel novinec v vratih Ducksov John Gibson (39 obramb). Gostje so z dvema goloma Mariana Gaborika sicer poskrbeli za napete zadnje minute.

42 strelov ni prineslo izenačenja na 4:4
A popolna ofenziva s šestim napadalcem namesto Jonathana Quicka (20 obramb) tokrat v primerjavi s 1. tekmo ni prinesla izenačenja, in to kljub končnemu razmerju strelov 42:24 v korist Los Angelesa. Najučinkovitejši igralec končnice Anže Kopitar je prispeval podajo za znižanje na 3:4, kar je 12. podaja in skupno že 16. točk najboljšega slovenskega hokejista, ki je tako utrdil vodstvo na lestvici strelcev. Vseeno LAK čaka še na prvi gol AK11 v seriji z Anaheimom.

razbit tudi urok Staples Centra?
Ducksi imajo zdaj dve tekmi priložnosti za napredovanje v finale Zahoda, medtem ko morajo zdaj Kingsi obvezno dobiti dve tekmi, a če jim je proti San Joseju uspelo zmagati štirikrat zapored, to še zdaleč ni nemogoče. Šesta tekma premierne "playoff" serije med Los Angelesom in Anaheimom bo v četrtek ob 3.30 v Staples Centru, kjer pa Kralji v letošnji sezoni še niso premagali Racmanov.

Price zaklenil vrata, udarni napad zadeval
Montreal je v najglasnejši dvorani v Ligi NHL v Bell Centru izsilil sedmo tekmo proti Bostonu. Vratar Carey Price s 26 obrambami in prebujeni prvi napad Canadiensov Vanek - Desharnais - Pacioretty (skupaj 3 goli) so poskrbeli za gladkih 4:0, tako da bo o zmagovalcu 34. medsebojnega dvoboja v končnicah odločala sedma tekma v Bostonu.