Veselje Jeffa Carterja po odločilnem zadetku. Foto: AP

"Zadetek ni bil prav nič posebnega, veste. Treba je dobiti sodniški met, streljati in iti pred vrata. Takšen je nekako naš načrt. Tega se držimo in ga skušamo čim bolje izvajati. Osvojili smo dve veliki točki," je povedal Carter, ki je odigral tisočo tekmo v Ligi NHL in 500. v dresu Kraljev. Dosegel je 371. gol in 713. točko v najmočnejši ligi na svetu.

Gostitelji so sicer v Staples Centru zelo dobro začeli tekmo in si v prvi tretjini priigrali vodstvo z 2:0. Najprej je v 11. minuti ob igralcu manj na ledu po odličnem protinapadu Adriana Kempeja ploščico v mrežo pospravil Blake Lizotte. 16. minuta je tekla, ko so Kingsi izkoristili številčno premoč na ledu. Anže Kopitar je z desne strani poslal ploščico na modro črto do Alexa Iafalla, ta jo je podaljšal na levo, kjer je bil Drew Doughty, ki je s strelom od daleč premagal Malcolma Subbana.

Na znižanje Maxa Paciorettyja v 28. minuti je hitro odgovoril Nikolaj Prohorkin, ki je dobro minuto in pol pozneje za svoj prvi gol v karieri za hrbet Subbana poslal odbito ploščico po strelu Kyla Clifforda. V drugi tretjini se je še dvakrat zatresla domača mreža. Najprej je z modre črte Jonathana Quicka, ki je bil dobro pokrit, presenetil Jonathan Marchessault, William Karlsson pa je za izenačenje izkoristil napako obrambe Kraljev in podajo Paciorettyja.

Zadnjo besedo je imel Carter. Dobrih sedem minut pred koncem je 34-letni Kanadčan dobil sodniški met proti Codyju Eakinu in takoj zadrsal proti vratom. Ploščico je na modri črti dobil Matt Roy, ki je streljal, Carter pa se je s palico ravno toliko dotaknil ploščice, da je zmedel Subbana, ki je bil brez moči. Vegas je klonil petič zapored.


Tekme 16. novembra:
LOS ANGELES - VEGAS 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)
Lizotte 11., Doughty 16., Prohorkin 30., Carter 52.; Pacioretty 28., Marchessault 35., Karlsson 38.

MINNESOTA - CAROLINA 3:4 - v podaljšku

EDMONTON - DALLAS 4:5 - v podaljšku

ARIZONA - CALGARY 3:0

TAMPA BAY - WINNIPEG 3:4

BOSTON - WASHINGTON 2:3 - kazenski streli

PHILADELPHIA - NY ISLANDERS 3:4 - kazenski streli

BUFFALO - OTTAWA 4:2

MONTREAL - NEW JERSEY 3:4 - v podaljšku

FLORIDA - NY RANGERS 4:3

PITTSBURGH - TORONTO 6:1

ST. LOUIS - ANAHEIM 1:4

NASHVILLE - CHICAGO 2:7

VANCOUVER - COLORADO 4:5 - v podaljšku

SAN JOSE - DETROIT 4:3 - kazenski streli

Tekmi 17. novembra:
VEGAS - CALGARY
CHICAGO - BUFFALO

Vzhodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Washington Capitals22153434
New York Islanders18143129
Boston Bruins20123529
Montreal Canadiens20115426
Carolina Hurricanes20127125
Florida Panthers20105525
Pittsburgh Penguins20117224
Philadelphia Flyers20106424
Buffalo Sabres19106323
Toronto Maple Leafs2299422
Tampa Bay Lightning1796220
New York Rangers1888218
New Jersey Devils1978418
Columbus Blue Jackets1978418
Ottawa Senators20811117
Detroit Red Wings22712317
Zahodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
St. Louis Blues21124529
Edmonton Oilers22136329
Colorado Avalanche20126226
Arizona Coyotes21127226
Winnipeg Jets21128125
Dallas Stars21118224
Vancouver Canucks21107424
Calgary Flames22109323
Anaheim Ducks21109222
Nashville Predators1997321
San Jose Sharks211010121
Vegas Golden Knights2199321
Chicago Blackhawks1987420
Los Angeles Kings20811117
Minnesota Wild20711216