Veselje Jeffa Carterja po odločilnem zadetku. Foto: AP

"Zadetek ni bil prav nič posebnega, veste. Treba je dobiti sodniški met, streljati in iti pred vrata. Takšen je nekako naš načrt. Tega se držimo in ga skušamo čim bolje izvajati. Osvojili smo dve veliki točki," je povedal Carter, ki je odigral tisočo tekmo v Ligi NHL in 500. v dresu Kraljev. Dosegel je 371. gol in 713. točko v najmočnejši ligi na svetu.

Gostitelji so sicer v Staples Centru zelo dobro začeli tekmo in si v prvi tretjini priigrali vodstvo z 2:0. Najprej je v 11. minuti ob igralcu manj na ledu po odličnem protinapadu Adriana Kempeja ploščico v mrežo pospravil Blake Lizotte. 16. minuta je tekla, ko so Kingsi izkoristili številčno premoč na ledu. Anže Kopitar je z desne strani poslal ploščico na modro črto do Alexa Iafalla, ta jo je podaljšal na levo, kjer je bil Drew Doughty, ki je s strelom od daleč premagal Malcolma Subbana.

Na znižanje Maxa Paciorettyja v 28. minuti je hitro odgovoril Nikolaj Prohorkin, ki je dobro minuto in pol pozneje za svoj prvi gol v karieri za hrbet Subbana poslal odbito ploščico po strelu Kyla Clifforda. V drugi tretjini se je še dvakrat zatresla domača mreža. Najprej je z modre črte Jonathana Quicka, ki je bil dobro pokrit, presenetil Jonathan Marchessault, William Karlsson pa je za izenačenje izkoristil napako obrambe Kraljev in podajo Paciorettyja.

Zadnjo besedo je imel Carter. Dobrih sedem minut pred koncem je 34-letni Kanadčan dobil sodniški met proti Codyju Eakinu in takoj zadrsal proti vratom. Ploščico je na modri črti dobil Matt Roy, ki je streljal, Carter pa se je s palico ravno toliko dotaknil ploščice, da je zmedel Subbana, ki je bil brez moči. Vegas je klonil petič zapored.